
Julkaisimme muutama viikko sitten Ghost Recon Advanced Warfighter 2:n tekijöiden videopäiväkirjan ensimmäisen osan. Nyt tiimi on julkistanut toisen videopäiväkirjan, jossa käsitellään pelin sotilaita ja heidän käytössään olevaa tekniikkaa.
Pelin tekijät ovat nimenneet koko sotilastekniikan kattavan systeemin Soldier of the Future 2.0:ksi. Sotilaiden käytössä on muun muassa uusi Cross Com 2.0 -tekniikka, joka monipuolistaa kommunikointimahdollisuuksia huimasti. Pelaajat näkevät esimerkiksi näyttönsä yläkulmassa entistä isomman pikkuruudun, jonka kautta voi seurata taistelutoverin liikkeitä.
Voit katsoa päiväkirjan toisen osan kokonaisuudessaan tästä. (WMV, 141 Mt)
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
Tuo mä ostan.Grafiikakin on todella hyvää ja on mielenkiintoinen peli:)
Demon grafiikka ei yllättäny, ainakaan gears of waria omistavaa. (on toki hd-tv)
GRAW 2 demon perustelel amhti peli tulossa taas :)
Damn että näyttää hyvältä.. todellakin pakko ostos.. on se perhana kun on niin paljon hyviä pelejä tulossa ettei pysty ostos järjestystä päättämään :D
joka tapauksessa tämä tulee hyllystä löytymään..
En varmasti osta. Lataan netistä.
Hyvältä näyttää,taidanpa hankkia!
Ostan. Pitäähän rasvaisille meksikaanoille antaa kyytiä ja passittaa ne roistot takaisin sinne mistä ovat tulleetkin. Tälläisiä pelejä on aivan liian vähän. Toivottavasti GRAW3:ssa päästään vihdoin lahtaamaan ählämeitä ja/tai ryssiä. Myös eurooppalaisia olisi kiva kyykyttää oikein kunnolla (GRAW4?).
Totta GRAW4:ssa olisi mahtavaa päästä rättipäitä jahtaamaan :)
Viel äen ole päässyt kuin Conflict Desert Storm 1 ja 2 niin tekemään :(
Ryssät nyt on ihan ok niin niihin ei oikein inspiraatiota ole...
Ranskalaisia voisi olla hauskaa mättää ... muistaakos kukaan Britti armeijan komentajan kommenttia ""Sijoittaisin mieluummin saksalaisen divisioonan eteeni kuin ranskalaisen selustaani."
~Kenraali George S. Patton
:DDDD
""Sotiminen ilman Ranskaa on kuin... toinen maailmansota."
~Koalition marionetti Tony Blair
"Maginot-linja tarkoittaa ranskaksi 'kuoppia tiessä'."
~Wehrmachtin tulkki selventää karttaa Hitlerille
"Ranskan valtaamisessa meni kolme päivää. Viivytys johtui sateesta."
~Wilhelm Keitel
"Kopioivat taktiikoitani, mokomat kurjat!"
~Sir Pezzku
Minä olen jo ennakko tilannut jo sen:)Harmi että se ilmestyy silloin kun minulla on meneillään vielä hiihtoloma:(