
PlayStation 3 -versio tulevasta Frontlines: Fuel of Warista on huhujen mukaan peruutettu. Huhut lähtivät liikkeelle kun amerikkalaiset jälleenmyyjät saivat sähköpostilla ilmoituksia pelin PS3-version peruuntumisesta. Virallinen ilmoitus asiaa koskien on Kaos Studiosin nettisivujen mukaan tulossa piakkoin.
Frontlines: Fuel of Warin on määrä ilmestyä helmikuussa Xbox 360:lle, pc:lle ja ainakin vielä toistaiseksi PS3:lle.
Lähde: Kaos Studios -foorumit
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
Harmi ps3 omistajille,nimittäin itse odotan peliä kovasti. Moninpelikin voisi olla aika koukuttavaa.
Samapa tuo, ainakin PC-betan perusteella huonolaatuinen battlefield-kopio.
Ei sillä, etteikö konsoleilla olisi tiimipohjaisille räiskinnöille tilaa. Kyllä tätä varmasti jotkut pelaavat innoissaan.
PS3 pelaajat eivät jää mistään paitsi ainakaa demon perusteella.. surkea peli joka yrittää kopioida muita
Paskaa saa pyytämättäkin.
No eipä tunnu olevan iso menetys. Tietenkin se on aina parempi että on valinnanvaraa mutta onhan noita muitakin tiimipohjasia pelejä olemassa ja tulossa, esim. Warhawk
ja huonot uutiset ps3:lle tulevat jälleen amerikasta =/
En ole kuullutkaan koko pelistä, mutta tämä saattaa oikeastaan johtua siitä, etten seuraa räiskintäpeli-skeneä kovinkaan ahkerasti, genreä kun en paljon harrasta.
eipä haittaa mulla on ps3 ja x0 enkä ole ostamassa peliä kummallekaan.ps3 ostan pelit yleensä sen takia että verkkopelit toimii paremmin ja on vielä ilmaisia.x0 ostan sen yksinoikeuspelit mutta liveen en valitettavasti niitäkään pelaamaan hölmön kk maksun takia ja nykyään törkeän lagin.
live ilmaiseksi siinä olisi billiltä hyvä veto saada lisää ostajia tiedän monta jotka ei osta ku nettiin ei pääse pelaamaan.
Todennäköisesti keskinkertainen fps peli.
Mutta fanisotaan tästäkin kai saa aineksia?
Desert Combat oli kyllä todella upea modi aikanaan ja luottamusta löytyy ex-Trauma Studiosiin paljon, joten odotan peliltä myös paljon. Jos tämä uutinen pitää paikkansa niin harmittaa PS3:n omistajien puolesta, mutta tämäkin taitaa olla niitä pelejä, jotka toimii PC:llä parhaiten, koska sieltä löytyy se rikas modi kulttuuri.