
Xbox-pomo Aaron Greenberg kertoi Reutersille, ettei Microsoft aio julkaista Blu-ray -asemaa Xbox 360:lle. Sen sijaan Xbox 360:n avulla keskitytään tuomaan HD-materiaalia Liven videokauppapaikan kautta ihmisille. Videokauppapaikka ei ole tällä hetkellä saatavilla Suomessa.
Microsoft on aiemmin kommentoinut Blu-rayn olevan mahdollinen, mutta vain jos fanit sitä vaativat. Sittemmin huhuttiin myös Sonyn ja Microsoftin jo keskustelevan Blu-rayn tuomisesta Xbox 360:lle, mutta Greenberg kuitenkin ryttää nämä huhut.
Xbox 360:n hinta laskee Suomessa tänä perjantaina. Katso tiedot hinnanalennuksesta täältä!
Lähde: Reuters
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
Hitsi. Mä olisin ostanut blu ray aseman xboxille. Pitää ostaa sitten ostaa blu ray soitin tai tietokoneelle poltava blu ray aseman.
Osta mielummin PS3. Halpa ja hyvä.
Nyt on kuulemma BD-asempien hinnat sitten lähteneet USA:ssa jyrkkään nousuun HD-DVD:n hylkäyksen ansiota. Kiitos Sony!
''Osta mielummin PS3. Halpa ja hyvä.''
Miksi tuo on miinustettu? Tottahan tuo on, ps3 on riippumatta kokonaan peliominaisuuksistaan paras Bd-soitin, varsinkin kun saa leffat PSP:llekkin pian.
Mitä väliä Microsoftin julkaisutahti on konsoli joka 4 vuosi joten ei mitään järkeä antaa Sonyn mässäillä ku täppii on joten 2009 jenkeissä vähintään jo seuraaja XO;lle ja kunhan gamerscoren voi siirtää uuten masiinaan niin saletti ostot muuten lopetan pelaamisen kokonaan :)
Kyllä ne vielä sen Blue-Rayn purkaa ulos Microsoftilta. Aina sama juttu, ensin kiistetään monta viikkoa, sitten kuitenkin behind scenes eli verhon takana keskustellaan aseman tuomisesta myyntiin.
Ja kyllähän se on totta, että luultavasti sen aseman hinta tulee olemaan 200-300 euroa, ja jos se on lähemmäs sitä 300 euroa niin kannattaa ennemmin ostaa Playstation 3n 400€ jo sen vuoksi, että sitten on molemmat konsolit ja toinen nyt niistä vain sattuu olemaan paras Blue-Ray soitin tähän mennessä. Toki parempiakin on, mutta niiden hinnat ovat aika korkeita vielä.
"Tottahan tuo on, ps3 on riippumatta kokonaan peliominaisuuksistaan paras Bd-soitin,"
Mutta miten se on mahdollista että se on vuodesta toiseen paras BD-soitin? Tätä on vaikea ymmätää kun uudempia soittimia on tullut ja tulee...taitaa olla nyt Sonylla jotain elämää suurempaa peliä menossa kun nuo standalone soitinten hinnat lähtivät nousuun.
Olipas kerran karhu jolla oli hyvin pienet aivot, eli ylempi kommentoja.
paras koska sillä pääsee päivittämään (sillä itsellään) netin kautta sen Bd-profiilin. Muilla voi ehkä olla kovalevy sun-muuta, mutta niille pitää päivitykset ladata koneelta ja siirtää sinne.
''Kyllä ne vielä sen Blue-Rayn purkaa ulos Microsoftilta. Aina sama juttu, ensin kiistetään monta viikkoa, sitten kuitenkin behind scenes eli verhon takana keskustellaan aseman tuomisesta myyntiin.
Ja kyllähän se on totta, että luultavasti sen aseman hinta tulee olemaan 200-300 euroa, ja jos se on lähemmäs sitä 300 euroa niin kannattaa ennemmin ostaa Playstation 3n 400€ jo sen vuoksi, että sitten on molemmat konsolit ja toinen nyt niistä vain sattuu olemaan paras Blue-Ray soitin tähän mennessä. Toki parempiakin on, mutta niiden hinnat ovat aika korkeita vielä.''
Mikä on Blue-ray? Ettekö te ihmiset koskaan opi??
Haloo, Haloo! Se ei ole Blue-ray vaan Blu-ray! Opetelkaa kirjoittamaan.