
Operation Flashpoint saa jatkoa, kun Codemasters julkaisee Operation Flashpoint: Dragon Rising -nimeä kantavan jatko-osan PlayStation 3:lle, Xbox 360:lle ja pc:lle. Pelin piti alunperin saapua jo tänä kesänä, mutta nyt Codemasters on ilmoittanut julkaisun tapahtuvan vasta syksyllä.
Pelistä julkaistiin muutamia tuoreita kuvia.






Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
Upeita kuvia! Peli on kyllä pakko-ostos!
Hyvä, että lykkäsivät julkaisun syksyyn. Saavat aikaa viimeistelyyn, eikä julkaisu osu samaan aikaan Armed Assault II: kanssa. Tekoäly vaikuttaisi olevan erittäin hyvällä mallilla ja peli muutenkin, mutta suurin kysymys on, tuntuuko peli Flashpointilta, vaiko CoDilta/Battlefieldiltä. Toivottavasti Codemaster pysyy sanojensa takana pelin realistisuudesta.
tässähän pitäisi olla aidoin tekoäly kuin missään muussa pelissä
EA: The PC is 'Rapidly Becoming the Largest Gaming Platform in the World'
http://www.shacknews.com/onearticle.x/58497
Grafiikka on upeaa, kuten ensimmäisessä osassakin aikoinaan. Toivottavasti pelattavuudessa ja fiiliksessä päästäisiin edes lähelle. Tekoälyltä tässä vaaditaan todella paljon. Vielä en tiedä ostanko pelin, mutta aika näyttää.
Tässä vielä uusin trailer:
http://www.konsolifin.net/media/media/649/Operation-Flashpoint-Dragon-Rising-X360-PS3/
Paperilta luettuna Flashpoint on tehnyt vaikutuksen, mutta trailereiden ja gameplayn perusteella Armed Assault II näyttää paremmalta
Vertailuksi ArmA II:n trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=YXsPif3sBhA
Toivottavasti kummastkin saadaan demo ennen julkaisua
Upeaa!! Parhaat grafiikat pitkiin aikoihin. Ajattelin ihan tosissani että ostaisin tämän pelin sitten kun tulee. Toivotaan että tulee hyvä peli
Kaunista katseltavaa. Toivottavasti luvassa on ykkösen tapaan sotasimu viimeisen päälle. Munat turpeeseen ja vihollinen jyvälle :-)
Komea on! Odotus on jo kova. :)
Oikean OFP:n jatko-osan. Eli ArmA II:n screenshotit näyttävät paremmilta.