
Xbox 360:n Achievementit ovat saaneet useat pelaajat tekemään videopeleissä asioita, joita normaalisti ei koskaan tulisi tehtyä. Esimerkiksi Geometry Wars Retro Evolvedissa saavutuspisteet pamahtavat tilille kun on minuutin ampumatta, Rock Band 2:ssa taas pisteitä saa pelaamalla kaikki biisit putkeen läpi pitämättä yhtäkään taukoa.
Mitä jos myös tosielämässä jaettaisiin saavutuspisteitä?
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
Aivan mahtava video! Nauroin kyllä itsenikin kierteeseen :)
Nice :D
Tätähän se achievement-keräilijän arki on =)
saavutukset on nörteille jotka haluavat kasvattaa virtuaalipippeleitään. todella huonosti suunniteltuja saavutuksia peleissä, toiset ovat liian helppoja ja toiset taas liian mahdottomia.
Näin tämän jo muutama päivä sitten, mutta jaksaa silti naurattaa. Hyvin toteutettu video! :D
Onhan tämä kyllä melko loistava! :D Olisi se jännä, kun saisit achievementtejä. x) Tulisi koettua niin paljon enemmän elämän aikana! 10G "Jump from the plane..." 20G "...without a parachute" 40G "Breathe over 1 million litres of oxygen in one life." 10G "Get into a car accident." 10G "Do a Barrel Roll!"
Haha ei jumankauta just soitti joku pelaajasta ja kysy että haluunko Puolen vuoden lehdet Hintaan 25 e ja sanoin että pistä tuleen ja sitten luin tän uutisen 2 min myöhemmin :D
No enpä nyt tiedä... idea ihan ok-hauska juu mutta toteutus melko karmeaa. Järkyttävää näyttelyä, vei huomion ns. huumorista välittömästi, edes achievementit eivät olleet kummoisia vitsejä. Täytyy olla melkoisen lähellä sydäntä tuo achievementtien jahtaaminen, jotta olisi edes hieman kutkuttanut nauruhermoa.
"Noob!" :D Hyvä kevennys perjantaille!
miksei pelaaja uutisoi siitä kuinka mass effect 2 on levinnyt jakeluun.