Esittelyssä LittleBigPlanet 2 / Uutiset / pelaaja.fi

Esittelyssä LittleBigPlanet 2

16.06.2010 // Kirjoittanut: Eemeli Rekunen
5

Sony esitteli LittleBigPlanet 2:n E3-lehdistötilaisuudessaan hetki sitten. LBP2 sisältää perinteisen tasoloikinnan lisäksi myös pelien teko editorin. Editorin avulla pelaaja voi luoda monipuolisia pelejä aina 2d-räiskinnästä autoiluun. Omia pelejä voi jakaa myös PlayStation Networkin kautta.

Peliä esitellään tarkemmin tuoreimmassa Pelaaja-lehdessä. Saimme käsiimme muutamia kuvia pelistä.

LBP2_-_3D_Shooter1_psd_jpgcopy

LBP2_-_3D_Shooter2_psd_jpgcopy

LBP2_-_Gallery_Shooter_psd_jpgcopy

LBP2_-_Racing_Rats1_psd_jpgcopy

LBP2_-_Racing_Rats2_psd_jpgcopy

LBP2_-_RTS1_psd_jpgcopy

LBP2_-_Top_Down_Shooter2__psd_jpgcopy

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Pieni kivi kuva
Pieni kivi

Ihan jees kuviahan nuo ovat.

Käyttäjän GameAddict kuva
GameAddict

Hauskan näköisiä kenttiä. :)

Käyttäjän Error kuva
Error

Hienoja kenttiähän noi on. Saa nähdä, minkälaisia mestariteoksia tulee, kun LBP 2 julkaistaan ja taitavimmat tekijät pääsee vauhtiin.

Käyttäjän Mctrapper kuva
Mctrapper

Hauskanhan näköisiä nuo kentät, mutta en oikeastaan vieläkään usko, että LBP:stä tarvitsisi tehdä kakkososa. No pelaamalla sen näkee sitten, että onkos tämä sitten sen arvoinen. Arvekari ainakin tuntuu olevan sitä mieltä, että LBP2 olisi todella hyvä. No ei voi muuta kuin toivoa sitten, että niin asia olisi.

Käyttäjän pingviini kuva
pingviini

En varmaan ole hommaamassa, mutta hienoa settiä on luvassa. Siitä pitää antaa +!!