
Medal of Honor on ilmeisesti saamassa jatkoa. Pelin edellisen osan kehittänyt Danger Close Games hakee uusia työntekijöitä fps-peliin. Oletettavasti kyseessä on jatko-osa Medal of Honoriin.
Electronic Arts on jo ilmaissut kiinnostuksensa MoH-jatko-osaan edellisen osan menestyksen myötä. EA:n mukaan myös pelaajilta saatu palaute on ollut vahvaa.
Lisää mahdollisesta Medal of Honor -jatko-osasta kuultaneen pian.
Lähde: CVG
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
Ja tällä kertaa huippupeli kehiin!
...Miten olisi viimeinkin se saksalaiskamppanja Toisessa Maailmansodassa? Nytkun muutkin yhtiöt ovat päässeet ''moderni-vaihteelle'' niin toista maailmansotaa ei vähäänaikaan ole peleissä näkynyt. Ja hei! Olisihan sekin jotain uutta!
Omasta mielestäni uusi Medal of Honor oli mainettaan parempi peli vaikka olikin lyhyt ja muutakin parannettavaa pelistä löytyi, mutta otan jatko-osan ilmestymisen tervetulleena uutisena.
Eihän sitä ikinä tiedä, vaikka tämä sarjan mahdollinen seuraava osa olisikin se Medal of Honor jota kaipaamme.
Ihan randomisti tuli mieleen, miksi amerikkalaissotilaiden tappaminen oli ekassa MoHissa jotenkin kauheata, kun melkein joka pelissä Venäjäläiset ovat pahiksia ja niitä tapetaan aivan hemmetisti? :D
Ei mikään yllätys. MoH on ihan ok peli, vaikka uudelleenpeluuarvo pelillä onkin melko alhainen.
No huhuh. Ainoa hyvä asiassa MoHissa oli MoH Frontline, joka tuli Tier 1 editionin mukana.
Jos saa niin parantamisen varaa löytyy ja paljon.
Ostin juuri tuon uusimman Medal Of Honorin, ihan niinkuin sanotaan että MW2 ja BFBC2 olisivat saaneet lapsen. Multiplayeriä on hauska pelata. Parantamistakin voisi olla mutta plussaa on se että tätä peliä ei tehty kassamagneetiksi, kuten Black Ops. Saa nähä mistä tää seuraava osa on kotosin jos sellasta saa aikaseks...
Paluu toiseen maailmansotaan ja kerrankin mahdollisuus pelata Saksalaisilla/Japseilla !
Tai vielä parempaa, ensimmäinen maailmansota.
Joo, ensimmäiseen maailmansotaan sijoittuvassa pelissä ei sitten muuta tehtäisi kuin kämpittäisiin juoksuhaudassa koko kampanja.