Final Fantasy XIII-2 helmikuussa Eurooppaan / Uutiset / pelaaja.fi

Final Fantasy XIII-2 helmikuussa Eurooppaan

27.09.2011 // Kirjoittanut: admin
6

Final Fantasy XIII-2 on saanut julkaisupäivän. Square Enix kertoi FFXIII-2:n julkaistavan Euroopassa 2. helmikuuta 2012.

Pohjois-Amerikkaan peli saapuu paria päivää aiemmin, 31. tammikuuta. Japanissa peli on kauppojen hyllyillä 15. joulukuuta 2011.

Final Fantasy XIII-2 on suoraa jatkoa Final Fantasy XIII:n tapahtumille.

Lähde: Eurogamer

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Kaze88 kuva
Kaze88

Taas eu saa kuraa niskaan :S.

Käyttäjän JiiHii kuva
JiiHii

XIII oli semmosta kuraa et tää jää kyl kauppojen hyllylle.

Käyttäjän ZaleraFF kuva
ZaleraFF

Ääähh..ei oikein jaksais odottaa tuonne asti...XIII oli kyllä ihan hyvää ja viihdyttävää meininkiä vaikka sarjan huipusta se jääkin aika paljon...Ja olenko tosiaan niitä harvoja, jotka tykkää jokaisesta FF-pelistä omalla tavallaan, ainakin vaikuttaa siltä.

Käyttäjän Toby-1-Kenobi kuva
Toby-1-Kenobi

Et ole ainoa, Zalera. Kyllä minäkin nautin XIII:n pelaamisesta etenkin pelin loppupuolella, kun Crystarium alkoi olla kaikilla täynnä ja pääsi kunnolla taktikoimaan taisteluissa.

Tähän asti julkistettu tieto pelistä on kyllä vaikuttanut hyvin mielenkiintoiselta, ja uskoisin, että peli parantaa edeltäjästään.

Käyttäjän Angel of Death kuva
Angel of Death

Zalera ja Kenobi, minunkaan mielestäni XIII ei ollut huono peli, mutta se oli sarjan huonoin Final Fantasy. En usko että Square munaa kahdesti peräkkäin, joten varovaisen kiinnostunut nimikkeestä olen. Ei putkea eikä rajoitettua hahmonkehitystä tällä kertaa, kiitos.

Käyttäjän LordSipuli kuva
LordSipuli

Olisi voinut olla julkkari 22 päivää myöhemmin niin olisi itselleen synttärilahjaksi voinut ostaa. Noh, parempi vaan, että tulee mahd. aikaisin!

Itsekkin pidin XIII:stä vaikka se ei koukuttanutkaan samalla tavalla kuin muut sarjan pelit. Jatko-osaa odotetaan sitten innolla. Toivottavasti Square Enix älyäisi laittaa japaninkielisen ääniraidan mukaan, vaikka turha sitä on toivoa, ei sitä kuitenkaan tapahdu.