
Maailman turhimmaksi julkkikseksikin joskus tituleerattu Kim Kardashian on mitä ilmeisimmin innoissaan Call of Dutysta. Tosi-TV-tähti twiittasi eilen aiheesta innoissaan.
- En malta odottaa Call of Duty: Black Ops II:n julkaisua!!!! Grafiikat näyttävät järjettömiltä, Kardashian riemuitsi.
Myöhemmin hän vielä vakuutteli, että kyseessä ei ollut maksettu twiitti. Hän kertoi pelaavansa Call of Dutya yhtenään veljensä Robert Kardashianin kanssa.
Vulture-verkkosivun mukaan Kardashian saattaa saada yhdestä maksetusta twiittauksesta peräti 10 000 dollaria, eikä hän ole ainut moista liiketoimintaa harrastava julkkis. Esimerkiksi Charlie Sheen sai 50 000 dollaria viestiltä, kun hän mainosti Internships.comia. Mainonta myös kannatti, sillä sivusto keräsi yli miljoona ylimääräistä vierailua ja reilut 82 000 hakemusta kampanjoinnin jälkeen.
Lähde: Kotaku





















Kommentit
Montako kymmentätuhatta taalaa Paavo itse sai Internships.comin ujuttamisesta uutiseen? ;) Hyvää viikonloppua kaikille!
Haluu vaa päästä jätkien suosioo, koska tietää miten miehet ja pojat pelaa niitä call of dutyja.
Tai sitten ne miehet ja pojat seuraa juuri Kimin kaltaisten julkkisten tweettejä : )
Joopa joo. Mainontaa on ihan varmana.
Oliko tämä nyt ihan tarpeellinen "uutinen"? No, mätisäkki sanoo jotain CoDista ja klikkauksia satelee. "Grafiikat näyttävät järjettömiltä." Lollero, samalta on näyttänyt viimeiset viisi vuotta.
blondi...sisimmässään siis.
muistutan kaikkia että grafiikat ovat sitten ne myyntiluvut...
blondi...sisimmässään siis.
Jonne sisimmässään siis.
Kinosti.
Kimillä onkin niin suuria vaikeuksia saada melaa.
Kinosti sun kinostaminen.
Mitäh? :D