
Blizzard on julkaissut uuden trailerin Diablo III:n ensi vuoden alussa ilmestyvästä lisäosasta Reaper of Souls. Se paljastaa uusia yksityiskohtia tästä pelin monella tapaa uusiksi pistävästä laajennuksesta.
Uusi video näyttää muun muassa Adventure Mode -pelitilan, jossa pelaajat suorittavat rahaa ja kokemusta antavia palkkionmetsästystehtäviä. Sitä varten kaikki pelin pikasiirtymispisteet ovat heti auki ja käytettävissä. Muuta uutta on uusi apuri Mystic, joka voi loihtia esineisiin uusia ominaisuuksia sekä mahdollisuus muokata pelihahmon ulkonäköä vaihtamalla varusteiden ulkoasua.
Aiemmin Reaper of Soulsista on paljastettu uusi tarinakampanja, uusiksi laitettu taikaesineidenjako, uusi hahmoluokka Crusader sekä uusittu Paragon-järjestelmä.
Loput laajennuksen saloista paljastunevat tänään alkavassa Blizzcon-tapahtumassa.





















Kommentit
Tuleekohan paketti sitten ladattavassa muodossa konsolille? Demoa tuli testattua PS3:lla, ja vaikka yli 80 tuntia olen viettänyt pelin parissa PC:llä niin taitaa lähteä ura alusta pleikkarilla.
PS4 lataus versio taidettiinkin jo varmistaa, mutta nyky genistä ei ole vielä tietoa.
pc collectors edition on must buy :)
No hyvä. PS4 -versio kiinnostaa ja vielä kun kaikki härpäkkeet mukana niin jiihaa vaan.
Yhdestä kehittäjän haastattelusta luin että ehdottomasti tulee myös konsoleille lisäri, mutta siihenkin pitää tehdä pikku muokkauksia, joten en sitten tiedä kerkeääkö kuinka nopeasti PC:n julkaisun jälkeen.
Näytti tosi hyvältä ja mielenkiintoisilta uudistuksilta, en varmaan ikinä ole mitään lisäosaa odottanut niin paljoa kuin tätä. Muutenkin "roolipeliksi" ollut kyllä omaan makuun parasta mitä olen kokenut ja kyllästymisen merkkejä ei vielä näy. Jos Xbox 360:n datan D3:sta pystyisi vielä siirtää PS4:n versioon, kun se joskus saapuu, niin olisi aivan mahtava juttu. Tuskinpa kuitenkaan tapahtuu.
Enchantmentit yms + loot 2.0 + uus hahmo = ehkäpä tuon vois hommata ja alottaa alusta uudella hahmolla kun peli on sitten "korjattu".