
Pelaaja-lehden podcast lähestyy merkittävää rajapyykkiä. Torstaina julkaistava sadas Pelaajacast-jakso kaipaa jälleen teidän panostanne kysymysten muodossa. Liity mukaan juhlimaan ja jätä viestisi Pelaaja-lehden toimitukselle!
Pelaajacast 100 jää samalla vuoden viimeiseksi jaksoksi. Palaamme eetteriin jälleen tammikuussa 2013.
Oikein hyvää joulun odotusta ja iloista loppuvuotta kaikille kuuntelijoille!



















Kommentit
100 jaksoa podcastia tehty. Miltä nyt tuntuu?
Ja mikä casti on jäänyt mieleenne parhaana? Entä huonoimpana?
Oletteko ajatelleet mahdollisuutta lisätä podcastiin mainoksia? Saisitte lisätuloja ja podcastin mahdollisesti viikottaiseksi?
Kiitoksia taatusta viihteestä ja mielenkiitoisista keskusteluista jo yli neljän vuoden ajan!
21.12 koittaa maailmanloppu, miten aiotte viettää luvattua päivää?
Olette saaneet minut jokaisen jakson kuuntelemaan, joten oikeita asioita on tehty. Kiitos panoksesta podcast-puolella ja onnittelut satasen rajapyykistä.
Miikka "pioneeri" Huttunen, Ville "viestimies" Arvekari ja Valtsu "Spolle" Hyttinen, mutta mitenkä muut toimituksen jäsenet? Eli mikä, missä ja milloin?
Jos Thomas on paikanpäällä, niin kehut uudesta blogista, joka käsitteli legendaarista Vice City -pressimatkaa. Erittäin hyvä blogi ja arvostaisin, jos Pelaajaankin saataisiin enemmän juttua pressimatkoista. Tai ainakin plussan puolelle. Vuosi pari sitten noita yksityiskohtaisia reissukuvauksia oli mielestäni lehdessä paljon enemmän. Niitä siis toivotaan.
Mitkä fiilikset ensi vuotta silmällä pitäen? Bioshock myöhästelee ja The Last of Us on tyrkätty GTA:n reviirille. Nähdäänkö dramatiikkaa ja onko ensi vuosi taas kerran se paras ikinä?
Kiitos hyvistä casteista! Toivottavasti tulee vielä paljon lisää. Odotatteko Hobitti-leffaa innolla?
Mitä arvelette tuleeko uusin playstation ja xbox maksamaan yli 500 euroa, ja kuinka paljon parempaan grafiikkaan
ne kykenevät edelliseen polveen verrattuna?
Olisiko koskaan mahdollista saada vierailijoiksi gamerin Jarkkoa tai Tontsaa?
Mitä mieltä toimitus on George R.R. Martinin "Tulen ja jään laulu"-kirjoista tai niiden pohjalta tehdystä tv-sarjasta?
The Phantom Pain MGS 5? Mietteitä asiasta. Mitä on tapahtunut Snakelle?
Tuleeko usein pelejä pelatessa ajateltua peliä teknisestä aspektista (polygonien määrää, texturointia ja muita teknisiä ratkaisuja)?
Itsellä meinaa mennä joskus koko pelinautinto kun ei meinaa osata pelata pelaajan näkökulmasta...
Silloin pitää käydä pyörähtämässä pihalla jopolla.
1. Puhalle(jos on mukana), mikä vuosiluku oli Pelaaja 100 kyljessä oleva 1981?
2. Kuka kattoi VGA 2012 livenä?
3. Dark Souls 2, mietteet trailerin perusteella?
4. Vuoden suklaarasia ?