
Viime vuoden puolella jo lähes kaikille alustoille päätynyt Activisionin The Amazing Spider-Man -peli saadaan Wii U:llekin vielä näin alkuvuodesta. Julkaisija takaa, että Ultimate Editioniksi kutsuttu versio nähdään Euroopassa maaliskuun 5. päivä.
Uuden päräyttävän adjektiivin ohella Wii U -versio tuo mukanaan neljä lisäsisältöpakettia, jotka lisäävät peliin niin uusia haasteita kuin hahmojakin. Näiden ohella joukkoon on myös heitetty läjä erilaisia asusteita Hämikselle.
Wii U:n GamePad-ohjainta peli käyttää hyväkseen tuomalla monet valikkotoiminnot kosketusnäytöllä käytettäväksi. Peliä on myös mahdollista pelata pelkkää GamePadin ruutua toljottamalla.
Pelaajan arvostelun varhaisemmata The Amazing Spider-Man -versiosta voi lukaista tästä.
Lähde: Activision






















Kommentit
Peli ei ole erityisen hyvä. Taistelu on ihan hauskaa mutta juoni ei ole kummoinen ja Beenoxin ensikertalaisuus hiekkalaatikkopelien teossa näkyy.
Samaa mieltä. Seuraavaa kunnon hämis-pelia odotellessa.