1960-luvun Englantiin sijoittuvasta Atomfall-toimintaseikkailusta on tullut Rebellionin menestynein peli.
Rebellion kertoo somekanavissaan uutuuspelin keränneen pariinsa yli kaksi miljoonaa pelaajaa. Lisäksi studio paljastaa mielenkiintoisia lukuja pelaajien toiminnasta Atomfallin maailmassa.
Rebellionin jakaman tiedon mukaan pelaajille on maistunut tee yli 500 000 kupillisen verran. Oluttuoppeja pelaajat ovat puolestaan tilanneet yli 250 000 kappaletta. Atomfall-pelaajien suosikkiruokia ovat säilykepurkkiliha, leipä ja pasteijat.
Myös sarjakuvat ovat kiinnostaneet pelaajakuntaa, sillä peliympäristöstä on löydetty tähän mennessä 3,6 miljoonaa sarjakuvalehteä.
Voit tutustua tarkemmin alta Rebellionin jakamaan hauskaan statistiikkaan pelaajien käyttäytymisen pohjalta.
Lähde: Rebellion
Lue myös: Odotetusta The Outer Worlds 2 -avaruusroolipelistä julkaistiin reilu annos uutta pelikuvaa
Lue myös: Assassin’s Creed Shadows muuttuu entistä näyttävämmäksi PS5 Prolla uuden päivityksen myötä
Lue myös: Nämä PS5-pelit ovat pelattavissa 120 fps:n ruudunpäivityksellä – katso kätevä lista