
Sega on tarjoamassa jälleen kourallisen verran ilmaispelattavaa osana sotaisaa Make War Not Love -kampanjaansa. Tällä kertaa jakoon ovat saapuneet Street of Rage 2, Binary Domain ja Condemned: Criminal Origins, joihin on mahdollista päästä käsiksi Steam-tunnukset omistamalla.
Pelit on mahdollista lunastaa suuntaamalla Make War Not Loven kotisivuille ja painamalla sieltä löytyvää Redeem Prize -painiketta. Tämän jälkeen Sega pyytää käyttäjää antamaan sähköpostiosoitteen, johon yhtiö noin vuorokauden sisällä lähettää koodin pelien latausta varten.
Ilmeisesti ilmaisanniskelu ei ole päättymässä myöskään vielä tähän kolmikkoon. Make War Not Loven kotisivut vihjaavat, että parin päivän päästä Steam-käyttäjille tarjotaan vielä ilmaiseksi myös Gunstar Heroesia, Renegade Opsia sekä Vikings: Battle for Asgardia. Kaiken kaikkiaan Segan pelikampanja kestää 20. helmikuuta asti.
Kommentit
Jotenkin tuli tuosta sellainen viba että taisi olla suoraan steamin kautta napattavissa oleva sisältö hieman hyväksikäytettävissä? Tai sitten vain haluavat vastineeksi sähköpostin markkinointia yms varten :p
Streets of Rage II on yksi parhaita pelejä koskaan. Varmaan top kympissä parhaat pelit koskaan, riippuu vähän päivästä koska kysyy. Niinä päivinä kun olen sitä pelannut niin se on varmasti siellä.