Burnout: Revenge ja Need for Speed: ProStreet ladattavaksi / Uutiset / pelaaja.fi

Burnout: Revenge ja Need for Speed: ProStreet ladattavaksi

26.08.2009 // Kirjoittanut: Eemeli Rekunen
26

Microsoft päivitti Xbox 360:n Games on Demand -palvelua kolmella pelillä. Xbox Liveen ilmestyi ladattavaksi koko versiot Burnout: Revengestä ja Need for Speed: Undercoverista. Ajopelien lisäksi Liveen saapui myös FIFA 09 ladattavaksi.

Pelit voi ladata Xbox Livestä itselleen 29,90 euron kappalehintaan. Tsekkaa myös Pelaajan arvostelut oheisten linkkien takaa:

Burnout: Revenge

Need for Speed: ProStreet

FIFA 09

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Undercover vai ProStreet? :P

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

niin kumpi?:D

Käyttäjän Miinus kuva
Miinus

Minusta nuo on vähän liian kalliita. Olisko semmoinen 20€ sopivampi.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

ja mitä noi vie tilaa? boxien kovot heti täynnä kun 120gb toistaiseksi on suurin?

Käyttäjän Arctic Fox kuva
Arctic Fox

Näistä kahdesta Burnout on selvästi parempi. Kannattaa kuitenkin levyllä oleva versio metsästää pelikaupoista, sillä näin säästää rahaa ja kiintolevytilaa.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

mun mielestä noi kaikki pitäisi saada ilmaiseksi! ;) tai no pistäisivät vähän vanhempia xbox pelejä.esim. hitmania sun muuta shittiä.jota ei enään kaupoista pahemmin löydy

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Nuo hinnat on kyllä jotain ihan järkyttävää. Toivottavasti ei ihmiset osta noilla hinnoilla, niin joutuuvat laskemaan vähän hintoja.. :P

Nuo pelit saa suomen kaupoistakin halvemmalla puhumattakaan jos tilaa ulkomailta tai ostaa käytettynä. Ostamalla fyysisen pelin saa sille myö muutaman euron jälleenmyyntiarvoa toisin kuin ladatessa.

Hinta sais olla siellä korkeintaan 10-20 euroa pelistä riippuen, niin noita olis vielä jotain järkeä ostaakin..

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

"ja mitä noi vie tilaa? boxien kovot heti täynnä kun 120gb toistaiseksi on suurin?"
Itellä on 250 GB PS3:sessa, mini pelejä esim Tekken 5 DR ja muita hauskoja on noin yli 20.

Käyttäjän NicolasPS3 kuva
NicolasPS3

PS vai UC? :D Ois nuo voinut tulla myös PS Storeen.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

"ja mitä noi vie tilaa? boxien kovot heti täynnä kun 120gb toistaiseksi on suurin?"

Näihän se vähän on. On asennoiduttava niin, että peli on tarpeen vaatiessa poistettava kun on tahkottu riittävästi. Lataa uudelleen sitten jos kokee tarvetta palata pelaamaan. Onhan siinäkin oma riskinsä jos kovo posahtaa ja vie kaiken. Itselle se 120GB on muuten riittänyt ihan hyvin, kun ei ole urheilupelien lisäksi juurikaan montaa joihin jaksaa palata kunnon läpipeluun jälkeen.