
Call of Duty: Modern Warfare Remasteredin on tullut viimein aika itsenäistyä. Activision on vahvistanut virallisesti, että Call of Duty 4:n ehostettu versio saapuu myyntiin PlayStation 4:llä kesäkuun 27. päivä ja Xbox Onella sekä pc:llä "myöhempänä ajankohtana".
Saataville Modern Warfare Remastered tuodaan niin digitaalisena kuin levyllisenä. Hintaa sille kertyy noin 40 euroa.
Paketti saapuu varustettuna niin pelin kampanjalla kuin sen moninpelimuodoilla. Moninpelikarttoja siinä piisaa 16 kappaletta, eli pelin noin 15 euron Variety Map Pack -lisäsisältö ei ole siis osa diiliä.
Aiemmin Call of Duty: Modern Warfare Remastered on ollut hankittavissa vain osana Call of Duty. Infinite Warfaren erikoisversioita.
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.























Kommentit
Jaa, taidampa lainata itseäni edellisestä uutisesta:
Nyt voidaan lisätä listaan julkaista peli uudestaan levyllä ja digitaalisesti erikseen ja siltikin jättäen lisäsisällön pois. Miksi ihmiset tukee näin röyhkeää rahastusta?
Pitää ostaa tämä. Tämä taitaa olla ainoa COD, jonka olen ihan loppuun asti pelannut. Ostin kyllä infinite Warfare Pro Legacy Edition, kun sen sai melkein normaalin hinnalla alennuksesta.
Niikun osasi odottaakkin, täytyy poimia nyt tämä, en jotenkin lämmennyt idealle että haluaisin steam kirjastooni sen uuden cod kikkareen :F
Olisin ollut tästä kiinnostunut silloin julkaisussa mutta nyt kuukausien aikana Activision on tehnyt MWR:stä sen verran paskan (mikromaksut, vanhat dlc:t myydään uudelleen kalliimpana), etten tätä enää osta. 40€:n hintalappu on myös liian paljon tästä pelistä.
Kun tuli pelattua tämä yksinpeli läpi niin en muistanukaan kuinka huono juttu tuo jatkuvasti spawnaavat viholliset tässä pelissä olikaan
Kova hinta noinkin vanhalle pelille, olkoonkin että on remaster.
Julkasussa makso 20-30e kun tuli samassa paketissa kun infinite warfare ja nyt erikseen kallimmalla myydää ja sit kartat vielä kalliimmalla kans kun ennen.. eikös joku sanonu julkasussa että mw ei tule myyntiin omana pelinä?
Ostan hyllyyn homehtuun sitten kun sen saa alle kympillä.
Nojaa, itse ostaisin vaikka maksaisi 60e. Ei oikee original clientti toimi ja servuja ei ole jne. Aina valmis maksamaan nostalgiasta, vaikkakin ei 100% ole ihan samanlainen kun original.
Haluun pelata -> en ulise hinnasta -> ostan pelin -> olen tyytyväinen. Niin yksinkertaista kun se on.
Halusin ostaa mutta sitten huomasin: ei servereitä eli sama p*ska P2P -systeemi kuin MW2:ssa jota pelaan edelleen koneella. Karttapaketti jossa mukana alkuperäiseen peliin jo julkaisussa kuuluneet kartat, hintaan lisätty vitonen lisää. Avattavat laatikot eivät haittaisi mutta niihin piilotettu ihan pelin tasapainoa rikkovia aseita. Hyvästi Call of Duty ja Activi$ion..