
Call of Duty: Black Ops myy eniten Xbox 360:llä. Black Ops oli viime viikon myydyin peli Iso-Britanniassa. Nyt myyntilukuja keräävä ChartTrack hajottaa myynnit alustakohtaisiin osiin.
Xbox 360 -versio nappaa kokonaismyynneistä 55 prosenttia. PlayStation 3:lle kakusta irtoaa 42 prosentin siivu. Loput kolme prosenttia jaetaan Wiin, pc:n ja DS:n kesken.
Mukaan on laskettu vain kaupoista ostetut pelit. Pc:llä Call of Duty: Black Ops on tarjolla myös digitaalisena versiona, joka kasvattaa pc:n osuutta myynneistä.
Lähde: CVG
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
No tottakai, koska x laatikoita on mailmalla enemmän. Se on osa syynä tähän.
Pilkkua viilatakseni, Wii-laatikoita on muoilmalla eniten,, mutta mikään ihme tämä ei ole että boxi myy räiskintää enemmänkuin muut.
Kiitos tästä kuuluu amerikkalaisille.
Uutinenhan koskee brittien tilastoja, joten ei pidä verrata siihen, mitä on maailmalla eniten vaan mitä on Britanniassa eniten. Onko se Xbox 360? No, vaikkei olisikaan niin ei tulos silti yllätä.
No tuohan mikään ihme on kun xbox360 on aina pidetty FPS konsolina ja ainakin jenkeissä xbox360 on paaaaljon suositumpi. myöskin cod sarja on suosituin jenkeissä.
Salaisuus piilee osaksi mainiosti suunnitellussa padissa, joka sopii hyvin tämän tyyppisiin peleihin, kaiken muun paitsi ristiohjaimen osalta.
Ei ole ihme , ja boksin pädi on the best.
Prosentit kertoo niin paljon
= Black Ops on paras Xbox 360:llä! ;)
Minä kuin luulin, että PC:llä, koska en ainakaan itse löytänyt yhtään kolmesta paikasta. Mutta ei mikään ongelma tärkeintä, että myy ja on hyvä peli.
Ei tarvitse ihmetellä myyntilukuja, koska boxin pädi ylivoimaisesti paras ikinä!! :) Amerikassa vastaavat lukemat luultavammin boxin hyväksi 65-35%!!