
Crysis 2 ei ehdi markkinoille tämän vuoden puolella. Electronic Artsin mukaan Crytekin räiskintäpeli julkaistaan vuoden 2011 ensimmäisellä neljänneksellä. Tarkkaa julkaisupäivää ei pelille vielä annettu.
Tarkempaa syytä myöhästymiseen ei ilmoitettu. Electronic Artsin mukaan tarkoitus on antaa tiimille enemmän aikaa viimeistellä peliä, sekä tarjota sille parempi markkinarako.
Crysis 2:ta kehitellään parhaillaan PlayStation 3:lle, Xbox 360:lle ja pc:lle.
Lähde: IGN
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.























Kommentit
Niin ensi vuoden alussa ei julkaistakaan muita isoja pelejä (sarkasmia). =)
^Mitäs sieltä on sitten tulossa? Googlettamalla ei osunut ainakaan omaan silmään mitään itseäni kiinnostavaa "isoa peliä" eli Crysis 2 tulee varmasti hankittua. Tarkoititko mm. Dead Space 2, Dragon Age II, Bodycount?
Tulleepaha parempi peli
Noiden kolmen lisäksi olisi tulossa vielä ainakin Deus Ex, Gears 3, Red Faction Armageddon, Bulletstorm ja Ghost Recon Future Soldier jos tämän hetkiset päivämäärät pitävät paikkaansa.
Jos jotain ei mikään noista kiinnosta niin se ei tarkoita sitä etteikö kyseessä olisi ns. iso peli.
"Noiden kolmen lisäksi olisi tulossa vielä ainakin Deus Ex, Gears 3, Red Faction Armageddon, Bulletstorm ja Ghost Recon Future Soldier jos tämän hetkiset päivämäärät pitävät paikkaansa."
How about Killzone 3 bitches!!! :D Vai olenko missannut jonkun uuden julkaisupäivämäärän?
yllätys?
Parempi silloin kuin julkaista bugisena ja hiomattomana nyt.
Ei haitanne ketään. Räiskintöjä on markkinoilla muutenkin liikaa.
YritaEdes: Mutta ei laadukkaita sellaisia. Mutta ei kyllä haittaa tämän myöhästyminen, rahaa on taas kulunut tänä vuonna peleihin ihan liikaa.
"Mitäs sieltä on sitten tulossa?"
Bulletstorm ... portal 2... ??