
Ubisoft on vahvistanut Far Cry 3:n saapuvan PlayStation 4:lle ja Xbox Onelle. Julkaisu tapahtuu Far Cry 3: Classic Editionin muodossa, joka kynii pois alkuperäisen seikkailun moninpelipuolen mutta tarjoaa muuten tutun yksinpelikokemuksen.
Far Cry 3: Classic Edition saapuu itsenäisesti myyntiin huhti-toukokuun vaihteessa, mutta se on myös osa Far Cry 5:n kausikorttia. Samainen kauskortti kattaa kolme Far Cry 5:een liittyvää laajennusta, jotka ovat Vietnamin sodan mukaan teemoitettu Hours of Darkness, eläviä kuolleita B-elokuvien henkeen tarjoava Dead Living Zombies ja Marsiin seikkailemana päästävä Lost on Mars.
Pc-omistajille Far Cry 5:n kausikortin ostajat saavat tavanomaisen version Far Cry 3:sta.
Ohessa traileri Far Cry 3: Classic Editionista. Far Cry 5:n tuoreen trailerin voi katsastaa täältä.
Lähde: UbiBlog
Kommentit
Kuka muka haluaa siitä paskapelistä uusintajulkaisua
Mietin täysin samaa. Täähän oli ihan hirveä julkaisu. Olis nyt edes antanut Far Cry 2:en, se taisi olla sarjan viimeisin hyvä peli.
Metascore 88-91 alustasta riippuen. Paska peli.
Täysin erimieltä ja kakkonen on kylläkin sarjan ainoa paska peli mitä ole ikinä jaksanut edes läpi pelata.
Nyt täytyy kyllä sanoa että pelin oikea pääpahis eli vaas on yksi pelihistorian parhaista pahiksista. En tiedä muita kuin ehkä handsome jackin kuka olisi yhtä viihdyttävä. Hän yksinään tekee pelistä pelaamisen arvoisen.
Sama homma.
Mielenkiintoisen oloinen season passi. :)
Täytynee hommata tuo viimeinen hyvä osa, tämä uusin osa kun ei kiinnosta yhtään. Nelosen kohdalla kiinnostus sarjaa kohtaan käytännössä lopahti kokonaan.
Itse en pitänyt kakkosesta, mutta kolmas ja neljäs iski kovaa. Toimintaa, maisemat ja hieno tarina. Primalia tuli kokeiltua, mutta tuntui liian junnaavalta ja kauhealta keräämiseltä.
Nyt tämä viides vaikuttanut oikein hauskalta ja jatkaa sitä tietä minkä itse löysin sopivaksi tässä sarjassa. Nämä lisärit ainakin herätti kiinnostusta. Varsinkin tuo Vietnam. Tiedä sitten millaisia, mutta jos Blood Dragon tyyliin tehtyjä kunnon lisäreitä, niin avot. FC4:n Jeti setti oli aika meh, mutta silti ihan näppärä lisä pienellä hinnalla. Toivottavasti näissä on sisältöä, tosin onhan tuo pääpeli varmasti täynnä kaikkea.
Täysin samaa mieltä että 2 oli kyllä aivan hirveä tekele