
Ubisoft palaa jälleen Kyratin majesteettisiin maisemiin Far Cry 4:n täydellisen Complete Edition -paketin myötä.
Peruspelin ja kaiken teoksen kausipassiin kuuluneen lisäsisällön yhteen pakkaava Complete Edition julkaistaan Euroopassa 19. kesäkuuta.
Pakkaus sisältää yhteensä viiden paketin verran lisäsisältöä, joka laajentaa peliä uusilla pelimuodoilla, tehtävillä ja aseilla. Uusimmassa Valley of the Yetis -laajennuksessa pelaaja pääsee niittämään lumimiesten ohella epäilyttäviä lahkolaisia, ja Escape from Durgesh Prison puolestaan tarjoilee tuskaisan hankalaa vankilapakotoimintaa. Näiden lisäksi pakettiin kuuluvat hieman pienemmän mittakaavat lisäpaketit Syringe, Overrun ja The Hurk Deluxe Pack.
Far Cry 4: Complete Edition saadaan näillä näkymin vain pc:lle ja PlayStation 4:lle, mutta syitä muiden alustojen pois jättämiselle Ubisoft ei ole antanut. Alkuperäinen Far Cry 4 julkaistiin viime marraskuussa myös Xbox Onelle, Xbox 360:lle ja PlayStation 3:lle. Oletushinnaltaan Complete Edition huitelee 60 euron tietämillä.
Kommentit
Peli jäi kesken sen jälkeen kun ps4 tuli huollosta, levy oli ollut laitteen sisällä ja
levy oli naarmuuntunut pahasti toistaiseksi tuntemattomasta syystä.
Sopivasti E3-viikolla tulee pihalle. Itse suunnittelin kesän alussa PS4:n hankintaa, joten sama se varmaan odotella tuon Complete version saapumista, vaikka DLC:n laatu ei olekkaan tässä pelissä arvioiden perusteella pilviä kosketellut.
Whatz you gona do?
Tällaiset kaikenkattavat kokoelmat on mielettömän herkullisia!
Onneksi en ole ostanut peliä vielä :).
jos vaikka jouluksi normaali versio tippuisi steamissä alle 10€ niin voisi miettiä jo ostamista mutta nuo dlc jutut ei voisi vähempää kyllä kiinosta
Jos tän hinnaksi tulee 60 euruaista, niin normi version hinnan pitää laskea myös konsolien nettikaupoissa.
Vaikka maksaahan se jo alle, mutta silti.
Elikkäs alkaa sitten pian oleen aika ostaa tämä peli. Toisaalta kun on odottanut tähänkin asti niin jos odottais tätä koko versiota alennukseen.
Lisäosat ei tässä niinkään kiinnosta niin ostin eilen Ps Storesta 35e:llä. Tämän viikon alennuspeli tosiaan.
Jaksanut edes pääpeliä pelata kun puoleenväliin. Onhan tää touhu totaalisen naurettavaa. Ensin julkaistaan itse peli, sitten julkaistaan 5 lisäosaa erillisinä paketteina ja sitten vielä complete edition missä on kaikki mukana. No tyhmät ostaa. Kuka oikeesti Far Cry 4:sen pääpelin jälkeen kaipaa vielä jotain lisäpaketteja, Ubimaailma alkaa puuduttaa jo muutaman tunnin jälkeen.