
Atari ST:llä, Amigalla ja Commodore 64:llä 1980-luvulla nähty The Great Giana Sisters tekee paluun. Dtp Entertainment julkaisee pelin DS:lle ensi vuoden kesäkuussa. Pelin alkuperäinen versio vedettiin nopeasti julkaisunsa jälkeen pois markkinoilta Nintendon painostuksen takia, mutta nyt parin kymmenen vuoden jälkeen peli on viimein tekemässä paluun.
Saimme käsiimme kuvia Giana Sistersin uudesta versiosta.
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.


























Kommentit
super marion halpa kopio
Tuo oli aikoinaan kova juttu C64:lla. Kuvien perusteella on ainakin grafiikka pistetty uusiin kuosiin.
Jep. Tuo peli oli täyttä rautaa aikoinaan
pakkohan tämä on ostaa, jo pelkän nostalgian takia :D
toivottavasti alkumusa ei oo vaihtunu, mulla on se soittoäänenä. Ihan kingi!
2D tasohyppelyt on ihan parhaita, viimeisin DS peli jonka oon tainut ostaa onkin new super mario bros..sen läpipelluun jälkeen kone onkin vuoden/pari kerännyt pölyä..
tuotakin tullut hakattua joskus, oikun vanha olo. peli kyllä oli halpa supermario kopio
Nostalgiaa ei voi sanoin kuvailla. Oinii tä aikoja. Tämä oli kyllä siihen kovassa kulutuksessa. :)
Jos tuo nyt tulisi DS:n sijaan PSP:lle, kuinkakohan hiilenä Nintendo taas olis? :P
Aika yllätys, että näinkin paljon kohua aikanaan herättänyt peli tosiaankin tekee paluun, ja hieman ironisesti Nintendon konsolille ;) Noh, ehkä nyt vasta onkin pelin oikea aika astua esiin.
Mahtava uutinen, mutta kuvat näyttävät kyllä suht köpöiltä. Pelattavuus tietysti on tärkein, mutta voisivat kyllä palkata helkkaristi parempia pikseliartistejakin hommiin, niin saataisiin ulkoasukin kohdalleen..