
Grand Theft Auto Onlinen päivitykset ovat olleet toistaiseksi varsin korjauksiin painottuneita, mutta pian luvassa on jopa hieman tuoretta pelattavaakin. Rockstar on varmistanut, että Beach Bumiksi ristitty sisältöpakkaus löytää tiensä Los Santosin verkkomaailmaan tiistaina 19. marraskuuta 1.06-päivityksen myötä.
Uusi päivitys lisää GTA Onlineen uusia tehtäviä, ajoneuvoja sekä muokkausmahdollisuuksia ja varustaapa se pelaajat lisäksi sekä rikkinäisellä pullolla että SNS-pistoolilla. Sekä aseet että rantateemaa mukailevat ajoneuvot saapuvat myös käytettäväksi Grand Theft Auto V:n tarinatilaan.
Rantapummeilun jälkeen GTA Onlinen on määrä saada muun muassa omien tappomatsien luonnin mahdollistavat työkalut. Rockstarin tarkoituksena on laajennella peliä taajaan juurikin myös ilmaiseksi.
Lähde: Rockstar





















Kommentit
Saavatpahan porukat lisää aihetta "sekoilla." Siis ne (aika monet,) jotka tykkäävät sen tyylisestä pelaamisesta. Ite nautin Los Santosin tunnelmasta rauhallisessa yksinpelissä.
noh onhan toi nyt hienoo et biitsilläki pääsee kisaa.. itellä toisaalta jääny toi gta v:n pelaaminen aika vähiin johtuen ku sain vanhan kunnon ps2 ostettua ja alotettua niitä aiempia versioita pelailee ja... perse meni se silti ff puolee.. :( :)
Tulee tuossa uusia kisojakin. Itsekään en ole jaksanut riehua enää vice cityn jälkeen.
Sama juttu, ostelen kadulla vain hodareita ja teen poliisin tehtäviä sekä ajan kukkuloilla rauhassa niin ja pyöräretket on kivoja !
Jos nyt käyttäisivät vaan sen aikansa siihen onlinen korjailuun...
Vieläkin on näes aika vakavia ongelmia.
Itselläni voi kestää kuinka kauan tahansa sen 1 ja 40 minuutin väliltä päästä pelaamaan...
Poliisin tehtäviä? :O
Itse olen pelannut "vasta" 40 tuntia ja ainoa ongelma on se, että usein joudutaan broidin kanssa eri peliin tehtävän jälkeen joka ei oikeastaan haittaa mitään kun voi vaan lähettää toiselle inviten. Taidan olla onnekas.
It was a joke man !
Kyllähän online tuntuu nyt toimivan. Tosin ei mulla hahmokaan tai rahat hävinneet edes aiemmin, mutta pysyinkin viisaasti lokakuun poissa sieltä. Nyt sitten vetäisin kertaheitolla levelille 21 yhtenä päivänä ajellen sekalaisia kisoja, eikä ollut onkkuja. No ekalla kertaa kun kirjauduin sisään, niin peli herjasi, että et nyt pääse onlineen. Yritin heti uudestaan ja kas, sen jälkeen olen päässyt. Kertakaan ei ole kaatunut, eikä tuota niin inhoittavaa lagiakaan pahemmin esiinny. I am tyytyväinen, kun GTA-rahaakin voi jo ostaa. Ostin Grotti Carbonizzaren ja tuunasin sitä vähän. Auto ja tuunaukset ovat säilyneet 400000 taalan talon autotallissani, josta ylhäisyydestä katselen kaukana alhaalla ryömiviä "muurahaisia". Sen 500000 taalan "lahjusrahankin" sain kuten oli luvattu. Oh, kaikki on niin ihanaa onlinessä...tai no en varmaa voi sanoa, kun vielä niin vähän tuosta kokemusta. Alku kylläkin näyttää ihan lupaavalta.
Sen sijaan yksinpelissä olisi vielä korjattavaa. Aseista osa häviää, lähinnä sinko ja aseiden tuunaukset. Tukka ja parta saattaa hävitä ja korvautua toisella mallilla. Vaatteet häviävät ja korvautuvat toisilla constantly (Mikä ärsyttää niin paljon, etten nykyään paljon viitsi vaatekaupoissa käydä). Michaelin auton tuunaukset häviävät, kun Jimmy on "lainannut" sitä ja Trevorin auton vanteet muuttuvat off road -vanteiksi. Nämä eivät ole satunnaisia bugeja, vaan säännöllisesti esiintyviä, sillä olen vetänyt tarinamoodin päätehtävät nyt kahdeksan kertaa läpi nimimerkillä "Kokemusta on".