
Ensi viikon lauantaina järjestettävässä Video Game Awards -tapahtumassa julkistetaan uusi PlayStation 3 -peli. Muun muuassa tapahtuman markkinoinnissa uskomattomaksi kuvattu paljastus on nyt saanut tukea lyhyestä trailerista, joka näyttää muun muassa kuvaa oikean elämän mellakoista kertojaäänen saattelemana. Lopussa paljastetaan myös pelin mahdollinen nimi - The Last of Us.
Trailerissa nostetaan lisäksi esiin nettisivu thelastofus.com, josta löytyy niin päiväys 7.12.11 kuin myös lyhyt video muurahaisista.
Lisätietoa pelistä saadaan viimeistään 10. joulukuuta, kun Video Game Awards 2011 -tapahtuma pyörähtää käyntiin.
Lähde: Twitter
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
En ole hirveästi seuraillut kaikenmaailman peli sivuja, mutta missä tätä on hehkutettu?
Uus zombipeli? Jos on näin, nii pitää vaan sanoa...TAAS??
"Jotain mitä kukaan ei osannut odottaa!" -.- En ymmärrä miksei nykyään tehdä paljon aurinkoisia ja iloisia pelejä, alko lähinnä vituttamaan toi teaser : P Siis onhan iloisia pelejä, niitä vain sais olla enemmän.
En ole hirveästi seuraillut kaikenmaailman peli sivuja, mutta missä tätä on hehkutettu?
www.pelaajalehti.com
Quantic Dreamin uusi peli? Vihdoin! :)
En osaa kyllä yhtään sanoa mitä tuosta tulee. Toivotaan ettei ole ainakaan mikään tusina-FPS.
Tuolla sivulla oleva muurahaisvideo on siitä BBC:n Sademetsät dokumentista. Just sayin´
Jep samaa mieltä täälläkin ollaan. Kuitenkin aina Quantic Dremin pelit ovat olleet hyviä joten kyllä mös tätä innolla odotam.
Peli lienee olleen kuitenkin tuotannossa melko kauan, sillä käyttäjä jolle video lisätty on luotu 12.07.2006
No, eiköhän tälle pikkuväellekkin löydy esim. The Sims 3, Nalle puh seikkailee ja vaikka kuinka monta eri peliä. Mikä on ''Iloinen'' peli, tarkoitatko värikästä hienoa melkein kuin ''Flower'' vai häh, sillä ''Iloinen peli'' on hyvin laaja käsitys.