
Xbox One täyttää tässä kuussa yhden vuoden, minkä kunniaksi Microsoft ja Insomniac Games ovat tarjoamassa pientä etua Xbox Liven kultajäsenille. Alkaen lauantaina Suomen aikaan kello seitsemältä aamulla voivat kyseiset pelaajat käydä lataamassa Sunset Overdriven ilmaiseksi ja pelata sitä aina sunnuntaiaamuun asti
Koettavaksi saadaan kokoversio Sunset Overdrivesta. Näin ollen pelaajat voivat esimerkiksi ansaita saavutuksia pelissä ja luoda tallennuksen, jota voi jatkaa myöhemmin pelin ostamalla.
Tarjous ei ole välttämättä yhtään hassumpi, mikäli Sunset Overdrivea ei ole vielä kokenut. Saavuttuaan kauppoihin lokakuussa sai se heti maailmalla varsin positiivisen vastaanoton.
Lähde: Xbox Wire
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.
Kommentit
Mikäli äksboksykkösen omistaisin niin olisi kyllä loistava päästä testailemaan. Tosin mikäli yksiboksin omistaisin, niin olisin luultavasti jo ostanut tämän tekeleen, ellei sitten jotain muuta olisi kesken (kuten jo vanhemmallakin sukupolvella yhä).
ainoa vaa et kolmas osa ajasta menee ton lataamiseen xD
Samaa, samaa ajattelin.
Todellakin tekisi mieli tätä edes kokeilla.
Noniin, nyt testiin! Tää himottais ostaakin, mutta on liikaa pelattavaa jo muuten, niin en viitti täyttä hintaa maksaa nyt kun ei ehtis pelaamaan muutenkaan.
23,5g, eipä siinä kauan nokka tuhise jos on vähänkään panostanut laajakaistayhteyteensä.
Ja eihän tuon kokonaan tarvitse tulla että pääsi pelaamaan. Mutta täytyy sanoa, etten itse ymmärrä mikä tuossa viehättää. Tunnin jälkeen poistin mokoman tilaa viemästä. Jotenkin liian älytön peli vaan itselle.
Ehkä just se. Itse odottelen sitä lähes varmaa pc-versiota.