
Electronic Arts julkaisee jalkapallokisojen virallisen kisapelin huhtikuussa. 2010 FIFA World Cup South Africa saapuu PS3:lle, PSP:lle ja Xbox 360:lle huhtikuussa. Myöhemmin on luvassa myös Wii-versio.
Mukana pelissä nähdään kaikki 199 maajoukkuetta, jotka osallistuivat MM-karsintoihin ja 10 virallista stadionia. Pelaaja voi pelata autenttisen World Cup -turnauksen konsolillaan ja tuoda mestaruuden vaikkapa Suomeen.
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.































Kommentit
No jes, tää tulee kyllä varmasti rokkaamaan yhtä kovaa kuin Vancouverin olympialaispeli! ;)
Mahtavaa. Tässä nähdään varmasti uudistuksia fifa 10 verrattuna ja ainakin minulle vuoden tärkei peli fifa 11 ohella
tämä on parempi kuin joku olympiapeli ja futis on maailman hienoin laji
Aika hyvä lisenssipeli sieltä voi putkahtaa, mutta epäilen. Vancouverin peli on ihan asia erikseen, mutta tässä voi olla jopa ytyä. Jalkapallo kun on niin hieno laji.
Ja tyhmät ostavat. Tämä on RAHASTUS
Itse pidän FIFA 10:stä todella paljon, mutta perkele sentään, tämä haiskahtaa jo rahastukselta. Kaiken tuon olisi voinut lisätä FIFA 10:iin vaikka dlc:nä, tai vielä parempaa: itse peliin jo valmiiksi.
"tämä on parempi kuin joku olympiapeli ja futis on maailman hienoin laji"
Futis on homoille. Jääkeikko on miehille
varmaan laatupeli tulee olemaan, mutta ainakaan täysihintaisena ostamisessa en silti oikein näe järkeä.. suurimpia uudistuksia varmasti säästellään FIFA 11:een ja siinäkin tärkeimmät maajoukkueet tulee olemaan mukana. Aika lailla rahastuksen makuahan tuossa on..
Kuningaslaji!
Wii-version laatu tässä eniten jännittää mut pidetää peukkuja.