Lisää PS2-pelejä päivittymässä HD-aikaan / Uutiset / pelaaja.fi

Lisää PS2-pelejä päivittymässä HD-aikaan

29.06.2010 // Kirjoittanut: Eemeli Rekunen
36

Sony on tuomassa lisää PlayStation 2 -klassikoita PlayStation 3:lle. Yhtiö julkaisi aiemmin tänä vuonna kaksi ensimmäistä God of War -peliä Blu-raylle painettuna. Nyt luvassa on lisää samaa.

Tänä syksynä kauppoihin ilmestyy Sly Collection, joka sisältää Sly Cooper -sarjan PS3-versiona. Nyt Sonyn Shuhei Yoshida kertoo Sonyn haluavan tuovan myös muita PS2-pelejä PlayStation 3:lle.

Toistaiseksi ei vielä ole varmaa mitä PS2-pelejä on kääntymässä PS3:lle, mutta tarkempia listoja nähtäneen pikapuoliin.

Lähde: Eurogamer

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Error kuva
Error

Ihan hyvä juttuhan tää on, jos on sattunut just näit pelejä missaa ps2:lla. Toivottavasti julkaisisivat Shadow of the Colossuksen ja Icon hd versioina.

Käyttäjän Vinn123 kuva
Vinn123

Kaikki vaan ps3:lle. Ja ps1 klassikoita storeen vaan roppakaupalla.

Käyttäjän videoprick kuva
videoprick

Tämä voisikin olla hyvä tilaisuus tutustua sarjaan, koska en ole aiemmin kuin jotain demoa testannut aikanaan.

Käyttäjän Kornholic kuva
Kornholic

Itse juuri eilen ostin God of War collectionin. Hienoa työtä tehneet.

Käyttäjän Kaze88 kuva
Kaze88

Shadow of the colossus HD!

Käyttäjän NikiQ kuva
NikiQ

Ratchet&Clankit ja MGS 1-2, anyone?

Käyttäjän NikiQ kuva
NikiQ

MGS2-3*, huoh...

Käyttäjän NicolasPS3 kuva
NicolasPS3

Vielä vanhat Gran Turismot mukaan!

Käyttäjän Oce-ot kuva
Oce-ot

MGS 2-3, kummastakin vielä erikoisversionsa + uutta kivaa. Kyllä ostaisin ja heti. R&C:t myös ois jees. SotC ja Ico HD-versiothan on jo varmistettu aikoja sitten?

Käyttäjän Jokeri kuva
Jokeri

Jak and Daxter Collectionin voisin ostaa, koska olen päässyt tutustumaan sarjaan vain Jak X:n ja sen mukana tulleen DVD:n muodossa.