
Alkuperäisen Xbox Liven piti sulkeutua eilen. Microsoft ilmoitti jo hyvän aikaa sitten sulkevansa Liven ensimmäisen Xboxin pelien kohdalta 14. huhtikuuta. Vaikka aika on mennytkin jo umpeen, ei Liveä ilmeisesti suljetukaan.
Kotaku raportoi ihmisten edelleen pelaavan Halo 2:ta. Vielä ei tiedetä onko aikataulu hieman venynyt vai mistä on kyse, mutta Halo 2 -nälkäisten kannattanee käyttää aika tehokkaasti pelaten.
Lähde: Kotaku
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.






















Kommentit
Hyvinhän tuo tuntui vieläkin pelittävän, pelaajiakin löytyi vielä rutkasti :)
Hyvä juttu niille, jotka esim. Halo 2:ta haluavat vielä pelata.
Minä ainakin olen aloittelemassa uutta matsia Halo 2:ssa tälläkin hetkellä. Eiköhän tämä tästä kohtapuoliin sulkeudu, mutta nautitaan nyt vielä viimeisistä hetkistä... :)
Hyvä juttu. IMO saisivat pitää ainakin olennaisimpien pelien serverit auki jatkossakin joissa pelaajia on paljon, kuten Halo 2. Maksavia Gold-asikkaitahan nekin ovat :)
Herran isä. Nyt täytyyki äkkiä hoitaa työt ja mennä kotia pelaamaan.
Mitäpä jos tää on microsoftin mainos tai promotemppu ne sanoo että se suljetaan ja porukka alkaa pelata taas lives. Joo aika epätodennäköstä mut tuli vaan mieleen :D
uteliaisuuttani kysyn että paljonko ihmiset pelaa Halo2 tänäpävänä? puhutaanko tuhansista?
''Hyvä juttu niille, jotka esim. Halo 2:ta haluavat vielä pelata.''
AIJJAA :O?
Mutta asiaan miks ei ne vois jättää suosituimmille peleille vielä silleen et vois pelailla? Mitä järkee sulkee?
Imo Microsoft saisi pitää ainakin Halo 2 servut ylhäällä. Pelihän on vieläkin melko suosittu. Halo 2 Team Swat ftw!
Kyllähän Halo 2:n PC-versiota pystyy moninpelinäkin edelleen pelaamaan, se kun toimii tuon uudemman Liven kautta. 360:n padi vaan koneeseen kiinni ja menoks!