Ubisoft julkaisee Lost-televisiosarjaan pohjautuvan videopelin Xbox 360:lle, pc:lle ja PlayStation 3:lle keväällä 2008.
Ubisoft ja tv-sarjan tuotantoyhtiö ABC ovat paljastaneet ensimmäiset tiedot pelistä.
Pelaaja on yksi sarjan mystiselle saarelle haaksirikkoutuneista Oceanic 815 -lennon matkustajista. Pelissä kohdataan monia sarjasta tuttuja juttuja, kuten savuhirviö. Tapahtumapaikat ovat tietenkin samoja kuin sarjassakin ja pelaaja pääsee tekemisiin myös monien tuttujen hahmojen kanssa.
Pelaajan tehtävä seuraa sarjan meininkiä. Toisin sanoen päästäksesi pois saarelta sinun on kohdattava menneisyydessä tekemäsi virheet ja yritettävä oppia niistä, jotta kotimatka voi alkaa.
Loppujen lopuksi nämä annetut tiedot ovat melkoisia itsestäänselvyyksiä ja on todennäköistä, ettei pelistä paljasteta paljoa ennen kuin sarjan neljäs tuotantokausi alkaa Yhdysvalloissa tammikuussa 2008.
Lost-videopeliä tekee Ubisoftin Montrealin studio läheisessä yhteistyössä televisiosarjan tuotantoryhmän kanssa.