Mario Galaxyn ja Resident Evilin aikatauluissa ei muutoksia / Uutiset / pelaaja.fi

Mario Galaxyn ja Resident Evilin aikatauluissa ei muutoksia

13.11.2007 // Kirjoittanut: Eemeli Rekunen
41

Super Mario Galaxyn ja Resident Evil: Umbrella Chroniclesin julkaisut eivät ole siirtyneet ensi tammikuulle. Nettiin levinneiden huhujen mukaan maahantuoja Amo ei olisi saanut pelejä liian suuren kysynnän vuoksi, mutta yhtiön edustaja vahvisti Pelaajalle äskettäin huhut perättömiksi.

On silti totta, että pelit ja konsoli ovat erittäin kysyttyjä. Pelit julkaistaan koko maailmalla lähes samaan aikaan, joten Wiitä, Resident Eviliä ja Super Mariota ei välttämättä riitä kaikille halukkaille ennen joulua. Kysyntä on yksinkertaisesti tarjontaa suurempi.

Super Mario Galaxy julkaistaan Suomessa 16.11 ja Resident Evil: Umbrella Chronicles 30.11.

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Onneksi omistan jo Wiin ja Super Mario Galaxyn toivon joululahjaksi, joten uskon, että kuukauden päästä löydän jostain oman galaksini. :)

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Ilman ennakkovarausta et todennäköisesti löydä, ja jos kuukauden päähän jätät niin jäät VARMASTI ilman peliä jouluna.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Peliä kyllä varastossa on mutta veikkaan ettei enää ens viikolla kun tuskin saa lisää :D

-ara

Käyttäjän Snakeleader kuva
Snakeleader

Harmittaa kun en silloin Digiexpo messuilla päässyt testaamaan tätä Super Mario Galaxya.Nämä kaksi peliä ovat tällä hetkellä minun eniten odotetuimmat pelit Wiille.

Käyttäjän Circle kuva
Circle

Voi voi, kun nämäkin pitää ostaa. Rahani loppuvat tänä jouluna :(... Julkaisupäivänä käyn kummatkin kipaisemassa, niin ainakin saan omani.

Käyttäjän CurryFrank kuva
CurryFrank

Menin jo ennakkotilaamaan pelin Konsolinetistä huhun vuoksi. Eipä sillä, hyvä vain, sillä nyt pääsen varmasti pelaamaan sitä tämän vuoden puolella. ;)

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

saan oman galaxini 16.11 ja tästä olen 100% varma :)

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

SMGn tilasin jo expoilta, joten enköhän saa pelin jo heti pian julkaisun jälkeen B)

Käyttäjän Vierailija kuva
Vierailija

Harmi että menin digiexpolla Super Mario Galaxya kokeilemaan ja juuri Ratchet & Clank Futuren jälkeen. Ei ollut muuttunut pelattavuus juuri viime vuodesta, vaikka nyt "pääsikin" mehiläismariolla pelaamaan. On se Mario jäänyt kauas taakse Niin Jakista, Ratchetista kuin Slyista...

Mario jää kauppaan, mutta Umbrella Chronicles omaan hyllyyni ilmestyy, varsinkin kun suurin osa vanhoistakin peleistä löytyy ja pelissä pääsee kokemaan vanhojen pelien tarinat Weskerin näkökulmasta. Loistavaa.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

^ Bitch please. Kaikella kunnioituksella, eiköhän Super Mario Galaxy paini "vähän" eri sarjassa kuin joku Ratchet & Clank. Noh, makunsa kullakin, mutta yleinen mielipide tukee kantaani; SMG:n Metacricic-arvostelukeskiarvo on 97%(!!!), kun uudella Ratchet & Clankilla se on "vain" 89% ;)

Pelattavuus ei ollut muuttunut viime vuoden DigiExpo-demosta hirveästi, totta, mutta miksi olisikaan, kun se oli viime vuonnakin jo täydellisyyttä hipova ja toimiva?