
Mass Effect 2:n PS3-versio on saanut julkaisupäivän. BioWaren roolipeli saapuu Eurooppaan tammikuun 21. päivä vuonna 2011.
Peli julkaistiin Xbox 360:lle ja pc:lle tämän vuoden alussa. PS3-versio saapuu siis vuoden myöhemmin. Korvaukseksi PS3-pelaajat saavat kuitenkin kaikki julkaistut päivitykset ja lisäsisällöt pelin mukana.
Mass Effect 2 on yksi vuoden kehutuimpia pelejä. Peli valittiin Pelaajalehti.comin äänestyksessä vuoden toisiksi parhaaksi peliksi.
Lähde: IGN
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.




















Kommentit
Kun halpenee sinne 20e paikoille voisi ostaa tämänkin version. Alun valinnat ja muutokset kiinnostaa eniten.
Tulee aikaisemmin kuin odotin. mut pitää tämmöistä toimintaa tukea ja ostaa day1! harvemmin sitä näin isoja pelejä tehdään jälkikäteen toiselle alustalle ja vieläpä että mukana tulee kaikki DLC.
Komppaan Oce/ottia.
Täysin samoilla linjoilla, mutta vähän pelkään, että kun tulee normi 65e hintalapulla niin hinta tippuu tuskaisen hitaasti. Ja kun haluaa tuohon 20e hintaan, niin menee varmaan useampi kuukausi ja käytetyn puolelle.
Tuo on mukavan reilua, että pakettiin sisältyy kaikki edelliset lisärit ja muut päivitykset. Tulee melkein samoihin aikoihin, kuin Dead Space 2.
"Peli julkaistiin Xbox 360:lle ja pc:lle tämän vuoden alussa. PS3-versio saapuu siis vuoden myöhemmin."
Eikös tämä käytännössä tarkoita, että ME2 on kahtena vuotena peräkkäin vuoden peli-skaboissa mukana :D
Tämä on jo ennakkotilattuna. Odotukset ovat TODELLA KOVAT!! Hyvä, että kaikkki DLC:t + päivitykset laitetaan samaan pakettiin.
Kun halpenee niin ostan. En uutena osta kun boxikin löytyy kerran.
Nyt on kyllä sellanen paketti että vetää kyllä väkisin Mass Effectin maailmaan, kun ei tuota boxia ole kotiin siunautunut niin hyvä että tämäkin päivä koittaa.
Taidan pistää tilaukseen... ykköstä pelasin jossain vaiheessa PC:llä mutta en tykännyt niistä RPG-elementeistä eikä jaksanut millään pelata loppuun.
Pakko hankinta