Max Payne 3:n moninpelitiloista uutta videokuvaa / Uutiset / pelaaja.fi

Max Payne 3:n moninpelitiloista uutta videokuvaa

4.05.2012 // Kirjoittanut: Valtteri Hyttinen
5

Rockstarin Max Payne 3:sta on julkaistu uusi moninpelivideo. Jengisota, kostoiskut ja burst-tilat esittelyssä.

Lähde: 3HD

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Riukkuli 94 kuva
Riukkuli 94

Tosi kiinnostavalta näyttää. Heti ensimmäisenä tulee mieleen Gta IV ja RDR. Innolla tätä peliä on odotettu niin yksin- kuin moninpelin osaltakin.

Käyttäjän Malarkey kuva
Malarkey

Ja hype vain kasvaa... Kaks viikkoa pitäis vielä kärvistellä...

Käyttäjän vsts kuva
vsts

Jaa-ah, uusia ideoita vähän yritetään taas. Toivotaan että toimivat. Mitenköhän toi bullet time on moninpelissä sitten käytännössä toteutettu?

Käyttäjän inferior66 kuva
inferior66

odottavan aika on pitkä...prkl

Käyttäjän zappah kuva
zappah

Kyllähän rokkistarba olisi helposti voinut jo Red Dead Redemptionin moninpeliin heittää sen käyttämän hidastus-efektin yksinpelistä mutta eivät joko nähneet tarpeelliseksi tai säästelivät sitä jo sieltä asti tätä THE bullet time-peliä varten. Itse olin ensin skeptinen RDR:n moninpelistä puuttuvaa hidastusta kohden, se kun oli suuressa roolissa yksinpelissä. Tajusin toki kuinka hankala se olisi ollut toteuttaa ja lopulta koko moninpeli ei sitä edes kaivannut ja oli toimivaa muutenkin. Tokihan tähän se on ollut jo käytännössä pakko tehdä, kun pelisarja on sen oikeastaan keksinyt.