Max Paynet ladattavissa - 15 euroa kappale / Uutiset / pelaaja.fi

Max Paynet ladattavissa - 15 euroa kappale

27.04.2009 // Kirjoittanut: Eemeli Rekunen
37

Suomalaisen Remedyn kehittämät Max Payne -räiskinnät saapuivat ladattaviksi Live Arcadeen. Max Payne ja Max Payne 2: Fall of Max Payne löytyvät nyt Xbox Liven Xbox Originals -latauspalvelusta. Hinnaksi peleille on asennettu 1200 Microsoft pistettä eli hieman vajaat 15 euroa.

Lähde: Major Nelson

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Luxurah kuva
Luxurah

Tulisipa nuo PSN-storeenkin, koska en ole pahemmin pelannut.

Käyttäjän Newfriikki577 kuva
Newfriikki577

Vähän tyhmää kun ykkönen maksaa yhtä paljon kuin kakkonen, vaikka kyllä ykköstä sanotaan paremmaksi näistä kahdesta.

Käyttäjän HotSalami kuva
HotSalami

Loistavaa! Toinen Payne löytyy PS2:lle mutta ykkönen on jäänyt kokematta. On rikos jos ei osta tätä suomalaisen peliteollisuuden suurinta kulmakiveä.

Käyttäjän LordZalor kuva
LordZalor

Ei varmastikkaan ois keneltäkään pois jos nää tulis Storeenkin...

Käyttäjän Cyberwarmachine kuva
Cyberwarmachine

Toimiiko VGA-letkulla?

Käyttäjän Eemeli Rekunen kuva
Eemeli Rekunen

"Toimiiko VGA-letkulla?"

Nyt en mene takuuseen. Ainakin HDMI:n läpi tulee, ja muistaakseni kakkosta olen pelannut VGA:llakin.

Käyttäjän Kornholic kuva
Kornholic

Olen pelannut molemmat pelit läpi PC:llä, PS2:lla ja Xboxilla. Parhaimmillaan se on PC:llä, täytyy sanoa.

Tuolla 15 eurolla saa molemmat pelit kaupasta pc:lle.

Käyttäjän himopelaaja kuva
himopelaaja

Molemmat menty läpi enemmän kuin jaksan laskea ja ovat lempparipelejeni joukossa. Eli tämähän tarkoittaa sitä että joudun pelaamaan ne taas läpi,sillä lataukseen menee. :)

Käyttäjän ColdFire kuva
ColdFire

Mielestäni vanhoiksi peleiksi melko ylihintaisia. Alekoristahan varmaan molemmat irtoaa yhteensä 15 eurolla.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Ei tartte edes alekoria, kyllä nämä liian kalliita on boksille.