
DS Liten musta malli julkaistiin tänään Japanissa. Koska tässä tapauksessa kuvat kertovat enemmän kuin tuhat sanaa, on paras vain linkittää suoraan Famitsu-lehden valokuviin, Famitsun toiseen kuvasarjaan ja Dengekin kuviin.
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
Japanilaisilla tuntuu lähtevän käsistä.
Nintendon kannattaisi vain vaihtaa DS liten väriä joka kuukausi niin japsit ostaisivat heti hyllyt tyhjiksi ja rahaa tulisi melkein loputtomasti. :P
Kyllä kyllä, musta on edelleen tyylikäin väri konsolilla kuin konsolilla. Kuvaruudun väritkin korostuvat siinä mielestäni muita värejä paremmin.
Heh :D Kivoja kuvia oli linkeissä ^^
Naurettavaa. Japanilaiset on vähän yksinkertaista porukkaa. Mikä niissä väreissä kiihottaa?
Siis jonotuksen syyhän ei ole se, että Nintendo on julkaissut uuden värivaihtoehdon vaan se, että Liteä on taas saatavilla.
Jokaviikkoinen n. 150.000:n erä Litejä myydään loppuun koko maassa tunneissa.
Miksi tuo musta ilmestyi vasta näin myöhään Japanissa? Saahan sen jopa Suomestakin.
"Naurettavaa. Japanilaiset on vähän yksinkertaista porukkaa. Mikä niissä väreissä kiihottaa?"
Näin on. Kummaa porukkaa. Vielä naurettavampaa on se, että löydän itsestäni samaa vikaa.
"Nintendon kannattaisi vain vaihtaa DS liten väriä joka kuukausi niin japsit ostaisivat heti hyllyt tyhjiksi ja rahaa tulisi melkein loputtomasti."
Eikös ne juuri näin tee?
Nintendo hyötyy kätevästi tästä japsien tyhmyydestä. :P
Nintentohan näyttää takovan rahaa niin kauan kun maailmassa riittää värejä. Sitten kun värit loppuu, lyödään markkinoille jollakin tavalla uudistettu DS. :p