
Gran Turismo 5:n autoissa on vauriomallinnus. Odotettu ominaisuus saapuu viimeinkin Gran Turismo -sarjaan pian ilmestyvässä Gran Turismo 5:ssä. GameTrailers-sivustolta löytyvässä videossa nähdään GT5:n vauriomallinnus toiminnassa.
Muokkaus: Kaikki GT5:n autot eivät ruttaannu, vain osa niistä.
Näin autot ruttaantuvat Gran Turismo 5:ssä. Katso video täältä!
Katso myös!
Ilmainen Gran Turismo PSPgon ostajille
GT5 vs. oikea maailma - kumpi onkaan hienompi?
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.






















Kommentit
Vähän outoa etteivät maininneet lehdistötilaisuudessa pelistä mitään vaikka alunperin ilmeisesti oli tarkoitus kun peli kuitenkin on pelattavissakin mesuilla. Noh TGS:ssä siten varmaan kuullaan jotain virallistakin.
http://www.v2.fi/uutiset/pelit/9034/Mass-Effect-2n-demo-ylikuumentaa-Xbox-konsoleita/
Eihän tossa käynyt muuta kuin puskuri notkahti?!
Heh hee! Ketkäs täälläkin väittivät ettei gt5 alennu forzan kaltaiseen semidamageen, ja mitä saatiinkaan? Semidamage, ja vielä ainoastaan rata/ralliautoissa. Forza vei tämänkin erän!
Gran Turismo 5 sitä, Gran Turismo 5 tätä. Kolme uutista etusivun kahdeksasta koskevat tällä hetkellä tätä samaa peliä. Ei liene epäilystä, mikä on toimittajan suosikkipeli? Vai onko Sony avannut rahahanat Pelaajan suuntaan?
Olisin luullut, että vauriomallinnukseen kuuluu muutakin kuin pelkkä etupuskuri. Oveen ei tullut jälkeäkään, vaikka auto välillä paiskautui sivuttain reunavalliin. Antaisivat edes mahdollisuuden valita todenmukainen ajokokemus muunkin kuin ohjauksen suhteen.
vuoden verran kohta hypetetty GT5:sta taikka prologue kilkettä joskus pelasin kyseisen pätkän pelistä läpi joku demo tjms.. sanottakoon että muistuttaa aika vahvasti pleikka2:selta tuttuja gt:itä..
Onneksi FM3 on tuloillaan.. saa nähdä kuinka sen kanssa onnistuvat lunastamaan lupaukset kaatuvista autoista ja rengasmallinnuksesta? eihän niidenkään lupaukset aina kaikkia tyydytä, mutta huomattavasti laajemmalti otettu autoharrastajat/autoihmiset pelissä huomioon
Siistin näköiset noi elottomat puut 2D, ei paljon liiku taustat.
Peli on vähän niikuin arvelinkin, pelissä on keskitytty 90% näyttämään autot hyviltä, mutta muut osaalueet on jätetty kokonaan omanonnensa nojaan. 2D taustat, vaurio mallinnus on aika köyhä, Kuski ja kaurtturi on liimattu penkkiin kiinni, ja ei edes liikahda kun ovi on auki. ja osa varjoista renderöityy ihan päin persettä. (varjot jossa on resoluutio jotain 320x240 helvetillisiä sahalaitoja. ohjattuvuus varman on samaa mitä sarjan edellisissäkin osissa.
Noh mutta kyll toi varmaan myy, vaikka on vielä kyllä viilaamistakin, eikä ne esirenderöidyt kuvat mitä pyöri netissä jossa verrattiin oikean maailman autoihin..... Noh ne voi unohtaa. Ei ihan näytä toi peli siltä mitä kuvissa oli.
Mutta kyllähän sen tietää kun on sonystä kyse. Annetaan ymmärtää mutta ei ymmärretä antaa
Aika laiskasti vaurioituu.. mutta toisaalta sen ymmärtää että ei noita autoja nyt sentään lunastukseen viitsi ajaa.. On kuitenkin kyse lisensoiduista autoista.
Parempi tämä kun ei mitään. Tuo hieman realistisempaa otetta.
Vähän oudolta näytti, mutta jostain se on aloitettava.