Näin sujuisi parkour nykyajan assassiinilta / Uutiset / pelaaja.fi

Näin sujuisi parkour nykyajan assassiinilta

6.09.2012 // Kirjoittanut: Paavo Niskala
4

Ronnie Shalvesin ja Devin Grahamin  videolla nähdään, miltä Assassin's Creedistä tutun salamurhaajan eteneminen saattaisi näyttää nykyajan maailmassa.

Videolla parkouria harrastava Shalvis loikkii kaupungilla assassiiniksi pukeutuneena. Vikkelän etenemisen sekaan hän heittää tyylitellympiäkin liikkeitä.

Taustalla kuultava musiikki saattaa muisuttaa Jesper Kydin alkuperäissävellyksiä, mutta sen on todellisuudessa kirjoittanut Stephen Anderson.

Mikäli Shalvisin edesottamukset tai videon tekeminen kiinnostavat, lisää aiheesta voi lukea miehen blogista. Kaksikko suunnittelee tuottavansa vielä suuremman mittakaavan videon Assassin's Creed 3:n kunniaksi. Lisäksi Shalvis aikoo tehdä Assassin's Creed -aiheisia parkour-opetuspätkiä YouTube-kanavalleen.

Lähde: Game Informer

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Hooumeri kuva
Hooumeri

Ei voita Faithia.. IMAGE(http://www.free-emoticons.co.uk/emoticons/Roll_eye/rolleye.gif)

Käyttäjän Kaze88 kuva
Kaze88

Nuo missä hän eteni parkourilla nopeaa olivat sitä mikä sopisi juuri AC peliinkin, mutta tuo turha kikkailu ei napannut.

Käyttäjän MastaKillah kuva
MastaKillah

http://www.youtube.com/watch?v=QYm-dT24iRY

Faithista puheenollen.. Kannattaa tsekata mikäli ei oo nähny aikasemmin. Aika upeasti tehty. :)

Käyttäjän Bjsinn kuva
Bjsinn

http://www.youtube.com/watch?v=T7MDMdfcRfI&feature=related