Nintendo julkaisi ilmaisen web-pelin - testaa! / Uutiset / pelaaja.fi

Nintendo julkaisi ilmaisen web-pelin - testaa!

5.04.2007 // Kirjoittanut: Johnny Marmelaad
19

Nintendo on julkaissut uuden, ilmaisen web-pelin. Nettiselaimella pelattava chick chick Boom! on samaa Nintendon mainospelien sarjaa kuin Mission in Snowdriftland, joka on nyt suljettu.

Palkintona DS-minipelin kaltaisen chick chick Boomin pelaamisesta saa muun muassa Nintendo-aiheisia taustakuvia.

chick chick Boom! löytyy täältä.

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

käy kokeilemassa... toimii pc:llä myös

Käyttäjän slaverstrike kuva
slaverstrike

Varsin addiktoiva peli. :)

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Tämän kun saisi DS:lle... One can only hope

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Nostalgiset fiilikset heräsivät musiikista. Sitä tuttua rimputusta 8 bittisten ajoista =D

Käyttäjän himopelaaja kuva
himopelaaja

Edellinen oli mun. Unohin kirjautua.

Käyttäjän ruler kuva
ruler

"Justiinsa niitä olen aina toivonut, + ihme hymiö perään" -->

Arvoisa kiukkunaama kommentoija. Antaisitteko ystavällisesti lisätietoa mahdollisesti Teitä miellyttävistä palkinnoista koskien kyseistä ilmaispeliä.

Olisiko sopivampi palkinto 1 miljoonaa puntaa verottomana sveitsin tilille, kiinteistö Monacosta, yksityis jetti, lauma kaupunkilais kanoja, Kilo kultaa, suklaa patukka, dildo, vai kaikki nämä yhdessä?

Toivomustanne muotoillessanne ottakaa ystävällisesti huomioon että kyseessä on ilmainen peli netissä, jonka yhtenä tarkoituksena on tuoda iloa tietokoneen äärelle. Pelaaminen ei missään muotoa ole pakollista.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Hauska peli. Toimisi varmaan paremmin DS:llä.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Vähän liian helppo vaan, tietokonevastustaja ei osaa tehdä yhtään mitään :I

Käyttäjän WeePee kuva
WeePee

Täähän on loistava :D

Käyttäjän PetriP kuva
PetriP

fl0w:n kanssa selvästi niitä parempia flashpelejä. DS:llä/Wiillä tehoaisi varmasti vielä paremmin, mutta kyllä tuo hiirelläkin mallikkaasti sujuu.