
Nintendo kiistää Super Smash Bros. Brawlin Euroopan julkaisun valuvan syksyn puolelle. Nintendon puhemiehen mukaan heidän Amerikan osaston johtaja Reggie Fils-Aime spekuloi ja arvaili, mutta todellisuudessa mitään julkaisuajankohtaa ei vielä ole ilmoitettu.
Euroopan julkaisu tapahtuu kuitenkin vasta Amerikan julkaisun jälkeen ja on edelleen mahdollista, ettei sitä nähdä täällä ennen ensi syksyä.
Lähde: Eurogamer
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.




















Kommentit
julkaskaa se ny vaan! on sitä odotettukkin!
No sittenhän kaikki olisi hyvin! Hopi hopi :)
Tulis nyt edes heinäkuussa niin olisi jo hyvä.
Saisivat jo päättää sen virallsien julkaisu päivän.
On melko epätodennäköistä, että tämän luokan peli julkaistaan kesällä. Kesä ja heinäkuu ovat niin hiljaista aikaa pelialalla, ettei silloin julkaista kuin pari hassua peliä.
"Euroopan julkaisu tapahtuu kuitenkin vasta Amerikan julkaisun jälkeen ja on edelleen mahdollista, ettei sitä nähdä täällä ennen ensi syksyä."
Miksi kaikkien pitää olla noin pessimistisiä!
"On melko epätodennäköistä, että tämän luokan peli julkaistaan kesällä. Kesä ja heinäkuu ovat niin hiljaista aikaa pelialalla, ettei silloin julkaista kuin pari hassua peliä."
Pari hassua peliä?
Sid Meier's Civilization Revolution 06.06.2008
Race Driver: GRID 30.06.2008
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots 30.06.2008
Bionic Commando 30.06.2008
Beijing 2008 30.06.2008
Hellboy: The Science of Evil 30.06.2008
Metal Gear Online 2.0 30.06.2008
Brothers in Arms: Hell's Highway 30.06.2008
Golden Axe: Beast Rider 30.06.2008
Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena 30.06.2008
F.E.A.R. Files (Extraction Point & Perseus Mandate) 30.06.2008
Enemy Territory: Quake Wars 30.06.2008
Rock Band 30.06.2008
jne.
Huh, onneksi se olikin spekulointia. Toivo elää :D
"On melko epätodennäköistä, että tämän luokan peli julkaistaan kesällä. Kesä ja heinäkuu ovat niin hiljaista aikaa pelialalla, ettei silloin julkaista kuin pari hassua peliä."
Näin on asiat, mutta olisihan se meidän eurooppalaisten kuluttajien kannalta hyvä puoli, kun ainakin itse odotan peliä ihan pirusti. Nytten ei enää kyllä oikein tiedä mihinkä lähteeseen luottaa, mutta aina voi toivoa parasta, että tulisi jo kesällä.
No voi helvata. Monikohan ehti hypärä kerrostalon katolta syksy-ilmoituksen takia. Mitä pitemmin odotettu peli tulee sitä parempi. Varsinkin kun ei taida kehityksessä enää mitään jäljellä olla.
(Huokaa helpotuksesta...)
Hyvä näin. Toivo elää. Ja kun tuota ylempänä olevaa vierailijan laittamaa listaa katseli niin ei kai kesällä julkaisun pitäisi olla niin epätodennäköistä.