PlayStation Networkiin todellisia klassikoita / Uutiset / pelaaja.fi

PlayStation Networkiin todellisia klassikoita

1.02.2008 // Kirjoittanut: Eemeli Rekunen
37

Tuore Storen päivitys tuo mukanaan eurooppalaisille todellisia klassikoita. PS3:n omistajat pääsevät lataamaan PlayStation kaupasta PSonen legendaariset Fade to Blackin ja Theme Hospitalin. Näiden klassikoiden lisäksi aikanaan yllättävän hyvä autopeli Motorhead löytyy Storesta.

Ikävä kyllä Devil May Cry 4:n demoa ei tullut. Demo on viivästynyt viikolla, joten sen pitäisi ilmestyä Storeen ensi perjantaina.

Lähde: Kotaku

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

dmc4 demo siis tulee samana päivänä itse pelin kanssa?

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

^Oikeastaan demo tulee vasta pelin julkaisun JÄLKEEN :/

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

alkaa usko loppumaan tuleeko koko peli edes ensiviikolla ps3 omistajille.. nyt ottaa päähän..

Käyttäjän Thilli kuva
Thilli

Theme Hospital olikin parempi kuin muistinkaan :D Tullut sitä nyt päivä pelailtua.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

^täys legenda. itselläni taitaa vieläkin olla..en kyllä muista myinkö sen joskus..

Vesipäät oli parhaita. Ei muuta kun lekuri otti neulan ja poksautti X)

Käyttäjän StoOgE kuva
StoOgE

Theme Hospital on kyllä niin legendaarinen peli, että on aivan pakko hankinta. Tosin taitaa jossain nurkissa pyöriä vielä jopa PC-versio tuosta pelistä. Pitääpä kattella, jos vaikka löytyisi.

Ja voiko Fade to Blackistä puhua legendaarisena pelinä ? Flashbackin olisin vielä ymmärtänyt, mutta Fade to Black oli epäonnistunut jatko-osa minusta.

Käyttäjän Kane kuva
Kane

Theme hospital..you lucky bastards. Yks lempipeleistäni. Aina mystisesti kadonnut 2 kertaa se peli D: ..

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

"dmc4 demo siis tulee samana päivänä itse pelin kanssa?"
"alkaa usko loppumaan tuleeko koko peli edes ensiviikolla ps3 omistajille.. nyt ottaa päähän.."

Mikä siinä on niin vaikeaa luoda jenkki/japani-tili storeen ja ladata se sieltä. Itse hankin kaikki demot jenkkistoresta kun Euroopan julkaisut tuntuvat olevan aina yli viikon jäljessä...

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Joo olipas huono päivitys taas kun noi ei itselle oikein nappaa. ja turha on porukan narista jos ei esim. DMC4 demo tullut niin jos sitä kunnolla haluis niin olisi tehnyt jo viikko sitten usa tai japski tunnukset :) T:AJ

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

"Mikä siinä on niin vaikeaa luoda jenkki/japani-tili storeen ja ladata se sieltä. Itse hankin kaikki demot jenkkistoresta kun Euroopan julkaisut tuntuvat olevan aina yli viikon jäljessä…"

Jep, täälläkään tuo Euroopan aikataulu ei tuota ongelmia kun store-tilit on tehtynä kaikkiin maanosiin.

BTW tän viikon eurodemo on MX vs ATV Untamed