Saw-peli tulossa / Uutiset / pelaaja.fi

Saw-peli tulossa

6.06.2007 // Kirjoittanut: Pelaaja_Ossi
27

Pelimarkkinat ovat saaneet uuden julkaisijan, joka keskittyy ainoastaan elokuvapelien tekemiseen. Legendary Picturesin pomon Thomas Tullin rahoittama Brash Entertainment koostuu kokeneista tuottajista, käsikirjoittajista ja suunnittelijoista.

Yhtiön kotisivuilla lukee, että se on ehtinyt jo solmia 40 lisenssisopimusta viiden merkittävän elokuvastudion kanssa. Kehityksessä on tällä hetkellä 12 peliä, joista ainoa vahvistettu on Saw. Yksi vahva ehdokas olisi kevään toimintapläjäys 300, sillä se on juuri Legendary Picturesin tekemä.

Brash Entertainment ei ole vielä ilmoittanut peliensä julkaisualustoja tai -aikatauluja.

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän himopelaaja kuva
himopelaaja

No nyt kuulostaa siistiltä. Leffat ovat ainakin loistavia. Sopivan ahdistavia. Toivottavasti pelissä on myös samanlaista Saw henkistä fiilistä ja myös kiva tarinakin olisi hyvä olla messissä.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Mikäs siinä, kunhan keskittyvät pelin kehittämiseen eikä aikarajoihin.

Käyttäjän Goodwin kuva
Goodwin

Toivottavasti peli tulee olemaan King Kongin tasoinen lisenssipeli

Käyttäjän halofani kuva
halofani

Saw elokuvat ovat hyviä ja on tullut katotuu saw kakkosta ja kolmosta. Saw pelistä tulisi hyvä peli jos sais tehdä omia ansoja niille ihmisille niin kuin leffassa.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Veikkaus: jokaisella tasolla, olet joku häiskä joka on saw-leffojen tyyppisissä loukuissa, joudut yrittää pakoon. ja 2-osan tyyppistä etsimistä, ongelmana vain että pelatessa ei tule tätä satuta itseäsi, niin saat elää shokkifiilistä.

Käyttäjän traakki kuva
traakki

Elokuvat on mahtavia, mutta en tiedä millaisen pelin voi vääntää sellaisesta ?? ansojen purkamista ? kyllähän siitä voi hyvä tulla kunhan kontrollit saadaan kuntoon...jos 300 peli tehdään se on varma ostos

Käyttäjän Atezki kuva
Atezki

Odotan erittäin mielekiinnolla minkälaisia pelejä studio tulee tekemään. Jospa he jopa tekisivät hyvän lisenssipelin. Ehkä...

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

tästä voi saada kovan pelin jos sitä ei sutasta parissa kuukaudessa myyntiin pelkällä nimellä.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Veikkaisin että tuosta 300-leffasta tulisi aika samanlainen peli kuin on jo esim. Spartan: Total Warrior tai toisaalta God of War

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Miten tästä voi saada pelin? Ei mitenkään? Vai voiko? En ole varma? Miksi laitan näin paljon kysymysmerkkejä?