
Electronic Arts saattaa valmistautua uuden Battlefield-pelin julkistamista varten. Verkossa vellova ruutukaappaus yhtiön Origin-latauspalvelun mainoksesta vihjaa, että Medal of Honor: Warfighterin ennakkotilaajista ainakin osa voisi päästä käsiksi Battlefield 4:n beetaversioon.
Kirjoitushetkellä palvelusta ei moista mainosta löydy.
EA on tehnyt vastaavanlaisen tempun peliensä kanssa aikaisemminkin. Edellisen Medal of Honorin erikoisversion ostaneille annettiin aikoinaan mahdollisuus testata Battlefield 3:n varhaisempaa versiota ennakkoon.
Toistaiseksi uudesta Battlefieldista ei ole juuri kuitenkaan puhuttu. Uuden osan on toki myönnetty saapuvan joskus, mutta sen julkaisuaikataulusta tai sisällöstä ei ole annettu minkäänlaisia yksityiskohtia.
Medal of Honor: Warfighter saapuu sekä PlayStation 3:lle, Xbox 360:lle että pc:lle lokakuun lopulla. Battlefield 3:a on vastaavasti tarkoitus tukeaa lisäsisällöllä ainakin ensi vuoden maaliskuuhun saakka.
Lähde: Digital Spy





















Kommentit
Tahtoisin vain 1942 remaken tällä uudella pelimoottorilla....
Itse ottaisin mieluiten 2143:n, mutta kyllähän myös ihan Battlefield 4 käy.
Jos tulee mukamas lähiaikoina, niin tuskin tätäkään kehitetään enään nykyisille konsoleille. Jättäisivät suosiolla julkaisun next-genille. Battlefield 3:a ostetaan vielä reippaasti, joten miksi kiirehtiä.
Tai suoraan vaan uuden osan eli jatkoa 1943:lle, joka on ainut moninpeliräiskintä jota olen reiluun puoleen vuoteen pelannut. Ei vaan iske muut pelit monimutkaisuudellaan, yhteisökeskeisyydellään ym.
Battlefield on sellanen pelisarja että siihen on vaikeeta keksiä suuria uudistuksia, ellei sitten tule jotain codin perkkejä yms paskaa mukaan
vaikeaa? itse keksin läjäpäin parannuksia koko sarjaan, kuten 64p vs 64p. kerrostalojen sisälle pääsy, battlerecorder takas, aseita on paljon käyttämättä kuten myös ajoneuvojakin ja lista jatkuu.. lisäksi uusia pelimoodeja on aikas helppo kehittää.
ite ainaki muistan lukeneeni jostakin netti sivulta että heidän diceä lähellä olevat lähteet sanoo että ea on kämmänyt tämän
Jeps, 1943 on yksinkertaisuudessaan ehkäpä hauskin ja paras moninpeli FPS mitä on tullut pelattua, ehdottomasti saisi tulla jatkoa.
Tai noh, mikäli DICE oikein haluaa repäistä niin Battlefield 4:ssa voisi olla kaikki aikakaudet (2.maailmansota, nykyaika, 2143) edustettuna, silloin ehkä olisivat kaikki tyytyväisiä....paitsi ne PC-puristit jotka vieläkin jaksaisivat mesota konsoli-tyhmennyksistä.
Mesotaan niin kauan kun pelejä tyhmennetään.
Kelpais minullekkin 1942:n remake. Ja suomalaisilla sotilailla pelaaminen :d