
Red Milen kehittämästä Sin City -pelistä on valunut hieman yksityiskohtia julkisuuteen. Pelin ilmoitettiin käyttävän muun muassa Gears of Warista tuttua Unreal Engine 3 -moottoria.
Unreal Engine 3 tuntuu olevan erikoistunut synkkiin maailmoihin, rankkaan vesisateeseen ja hienoihin efekteihin, joten moottori voi hyvinkin sopia Sin Cityn synkkään maailmaan.
Lähde: Red Mile
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.























Kommentit
Tulee varmasti mahtava peli!
nice.
Milloin tämä tulee kauppoihin. Tulisipa traileri sin city pelistä ja kuvia pelistä. Sin city leffa on mahtava ja myös sin city sarjakuvat ovat mahtava. Paras elokuvassa on mustavalkoisuus ja väkivalta.
Toivottavasti on saatu se pirun tyylikäs sarjakuvamaisuus peliin mukaan, mikä elokuvassakin oli. Nosti tunnelmaa aika rajusti
Toivottavasti panostavat tähän oikeasti eivätkä ryssisi, oli meinaan sen verran laadukas elokuva.
Red Mile on kylläkin syyllinen Jackass pelin tekoon, joten pelkäämäni vaara on suuri.
Millehän konsoleille on tulossa?
Traileri olisi kiva nähdä ja elokuva oli kyllä hyvä. Lisätietoa odotellessa.
Toivotaan että tulee hyvä.
Kuullostaa ihan kivalta kun elokuva iski ja lujaa. Mahtaakohan tämä tulla ps3 xbox360 ja pc:lle?
"Mahtaakohan tämä tulla ps3 xbox360 ja pc:lle?" Itse uskon että noille tulee, PCstä en olisi ihan varma. Mutta tosiana tuota en tiedä yhtään. Leffa oli kyllä todella hyvä joten toivottavasti tämä ei ole vain hätäinen peli jolla yritetään saada rahaa... Ja muistaakseni Sin City 2 leffa on tulossa joskus niin toivottavasti tämä ei ole vain surkea tekele leffasta vaan kunnon peli.
Sin city 2 ja 3 on tulossa imdb:n mukaan ainakin.