
Aiemmin raportoitu Manhunt 2:n vuotaminen internetiin oli odotettua, kun pelin kieltämisestä ilmoitettiin. Suurempi uutinen onkin se, että vuodon takaa löytyy Sonyn Euroopan-osastolla vaikuttanut työntekijä.
Take Two Interactive kertoo tiedotteessaan, että vuoto on tapahtunut ja sen takana on Sony Computer Entertainment Europen työntekijä. Sonyn Euroopan-osastolla oli hallussa Manhunt 2:n aikainen versio.
Manhunt 2 kiellettiin alun perin liian raakana Euroopassa ja Amerikassa, mutta julkaisu Amerikassa sallittiin sittemmin leikattuna.
Lähde: Spong
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.




















Kommentit
VITTU SONY! ETTE SALLI TÄLLÄISTÄ (VERISTÄ) JEESUSPELIÄ MARKKINOILLE VAI! HAISTAKAA PASKA! First comment, yay!
Viva la resistance tai jotain. Hyvä vain että pokkuroivat vastaan.
Oho. Aika yllättävä juttu. Harmi vain jos peliä ei täällä ikinä tulla näkemään edes leikattuna.
No, mitenkäs nyt suu pannaan? Vai ei Sony kuuntele pelaavaa kansaa! Toi teille kauan odottamanne Manhunt 2:n! Vaikka olikin kielletty... Ehkäpä ei kannattaisi enää olla niin anti-Sony ;) (sarkasmia)
"Manhunt 2 kiellettiin alun perin liian raakana Euroopassa ja Amerikassa, mutta julkaisu Amerikassa sallittiin sittemmin leikattuna."
Siis onko se Eurooppa nyt sitten oma valtionsa? Eikös se kielletty kokonaan Briteissä ja mahdollisesti joissain muissa maissa, kun taas esim. Alankomaathan sen olisivat sallineet pahimmillaankin. Ainakin näin muistelisin.
Ja Take Two kiittää Sonya, ei :D
Bisnes mielessä, kostaakohan TW jotenkin tämän Sonylle, vaikka olikin kuluttajien kannatlta loistava juttu ^^
kohta käy että gta 4 ei ilmesty ps3 jos luotto sonyyn katoa
Nyt alkoi peli kiinnostaa entistä enemmän. Laittaisivat pelin omille sivuille ladattavaksi vaikka 30€ hintaan. Olisiko tämä mahdollista ja maksun vois suorittaa kaikillla yleisillä maksumenetelmillä?
Sillen ihan hyvä juttu ettei julkaise sitä koska jossain prismassa kaikki tenavat juokseee peliosastolle ja huomaavat että tuo näyttää raa'alta ja sitten sanovat isukille et tää on hyvä .
toisaalta , miksi vanhempien pelaajien murhahimoa ei ajatella .
Meinaako tuo sallitaan Amerikassa leikattuna , että se siis sallitaan USA:ssa , Kanadassa ja Etelä-Amerikassa? Entä Aasia ja Australia?