
Japanilaiselta Suda51:ltä voi odottaa omalaatuisia projekteja. No More Heroesin ja Killer7:n isä haluaa tehdä seuraavaksi "Super Marion aseen kanssa".
Suda51 kertoi Nintendo Official Magazinen haastattelussa: "haluan tehdä Super Mario -pelin aikuisille. Ehkä Mario voisi pitää italialaista pukua päällään ja käyttää konekivääriä aseenaan... ". Väkivaltaisia pelejä tekevä Suda51 ymmärtää kuitenkin tosiseikat: "Nintendo tuskin kuitenkaan pitäisi tästä ideasta."
Lähde: CVG
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.






















Kommentit
ai niinku näin? :D http://www.youtube.com/watch?v=3w6FxkYU9qM
Enpä tiedä tuota asetta. Mutta muuten voisi olla ihan kiva idea,varsinkin jos olisi mieluummin vaikka taistelu mario kuin Rambo mario. :)
Ei saa.
Ei oikeesti saa.
Paitsi jonkun ratchet & clank tyylinen ase viel menee mut joo joku Stingeri tai M41 käes ei :P
nykytrendi on tehdä synkkää/tummaa kaikesta. saisivat antaa marion olla
Joo ei innosta kyllä yhtää ammuskella mariolla! Samukset on sitä varten...
Kieltämättä ideana voisi jopa olla hauskakin, mutta Mariohan nyt tuppaa olemaan semmoinen "koko perheen" -mies, että voi toiveet ehkäpä heittää kaivoon.
Mikä tarve on seurata Segan jalanjälkiä kun he antoivat Shadow the Hedgehogille pistoolin? Sehän floppasi täysin.
Mario tullaan rahastamaan loppuun asti. Eiköhän tässä vielä nähdä muutama tuhat erilaista Mariopeliä. Ja monen mielestä kaikki on helmiä.
Tuollainen ei kyllä ikinä menisi Nintendolta läpi.Minuakaan idea ei yhtään innosta.
Joku netti mario peli oli jossa on haulikko, ihan hauska oli,.