
Nintendo DS:n tulevasta Call of Duty: Modern Warfare Mobilized -sotaräiskeestä on julkaistu pelikuvaa sisältävä traileri. Peliä kehittää käsikonsolin kahdesta aiemmasta Call of Duty -pelistä vastannut n-Space.
Modern Warfare Mobilized on täysin oma pelinsä, joka kuitenkin toimii tarinallisesti Call of Duty: Modern Warfare 2:n rinnalla. Peli saapuu myyntiin marraskuussa.
Videon löydät täältä!
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.






















Kommentit
toi vois olla ihan hyväkin. näyttää samalta kun medal of honor ps1:sellä.
Olen hämmästynyt, jos mukaan saadaan vielä 18 pelaajan moninpeli. WAW:issahan taisi olla maksimissaan 8
Hah hah! Hyvä keskiviikkokevennys!
hyi joku ds
DS:llä on parempi pelata FPS:iä, kuin PS3:lla.
Näyttää pirun hyvältä kun ottaa huomioon DS:n speksit. Kyllähän tuota pelailee jo ihan mielellään, ja kontrollit ovat varmasti kosketusnäytöllä erinomaiset. Innolla venailen, mitä N-Spacen kaltainen tiimi saa aikaiseksi DSi:n monin verroin tavallista DS:ää paremmilla tehoilla tulevaisuudessa!
Pelien täytyy olla yhteensopivia vanhojen laitteiden kanssa, joten paremmilla grafiikoilla näitä pelataan vasta DS2:lla.
Kosketusnäyttö on näissä peleissä aivan kuten hiiri! Ja se kyllä hakkaa HD-ready-konsoleiden tatti-pelit ohjattavuudessa. Toki monille nykyajan huorille ne HD-ready -grafiikat ovat pelissä tärkeintä.
Nykiikö se oikeesti noin paljon kuin tossa trailerissa?
Ei nyi. Youtubesta löytyvä traileri on PALJON sulavampi, johtunee tuosta linkkisivuston playeristä. Itsellänikin näkyi video tuossa linkissä kunnon diashowna, ennen kuin tajusin katsoa MunTuubista.
"Pelien täytyy olla yhteensopivia vanhojen laitteiden kanssa, joten paremmilla grafiikoilla näitä pelataan vasta DS2:lla."
Eeeiiiii välttämättä. Kyllä, toistaiseksi asia on pitkälti näin, mutta esim. tuleva Zelda Spirit Tracks sisältää lisäsisältöä, joka toimii vain DSi:llä pelatessa. Eli teknisesti peli voisi sisältää esim. lisätehtäviä, mitkä toimivat vain DSi:llä, ja näin monet pelit eittämättä tulevat lähitulevaisuudessa tekemäänkin. Pitkällä tähtäimellä uskon Nintendon tarjoavan myös mahdollisuutta kehittää peli ainoastaan DSi:llä pelattavaksi. Tämähän on jo mahdollista DSiWare-latauspalvelun kautta, mutta jossain vaiheessa DSi-pelejä tullaan näkemään luultavasti myös kauppojen hyllyillä.
No eivät tasan rupea lisätehtäviin tekemään uutta grafiikkaengineä. DSi-Wareen voisi kyllä tulla DSi:n prosessoria hyödyntäviä pelejä.