Tältä näyttää killer7:n henkinen seuraaja! / Uutiset / pelaaja.fi

Tältä näyttää killer7:n henkinen seuraaja!

18.01.2013 // Kirjoittanut: Ville Arvekari
5

Japanista taas pamahtaa! Grasshopper Manufacturen ja Kadokawa Gamesin tyylikkäästä Killer is Dead -pelistä on julkaistu ensimmäinen traileri, jonka voi katsastaa ohesta.

Japanilaisen kulttikehittäjä Goichi "Suda51" Sudan uutukainen on miehen aiempien killer7- ja No More Heroes -pelien henkinen seuraaja niin tyylillisesti kuin teemallisesti. Sarjakuvamaisella grafiikalla höystetyssä Killer is Deadissa seurataan salamurhaaja Mondo Zappaa, joka pistää vihollisiaan poikki ja pinoon katanan lisäksi muun muassa aseeksi muuttuvalla kyberneettisellä kädellään.

Peli ilmestyy Japanissa jo kesän aikana, alustoina PlayStation 3 ja Xbox 360. Länsijulkaisua ei toistaiseksi ole vahvistettu.

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Kaze88 kuva
Kaze88

Upea grafiikka tyyli ja kyllähän tuo toimintakin näytti mehevältä. Täytynee pitää tätäkin silmällä.

Käyttäjän Muksu kuva
Muksu

Ihan näpsäkän näköinen.

Käyttäjän Teräskäsine kuva
Teräskäsine

Just tämän tyylisiä pelejä olen Sudalta odottanut. Killer 7 ja No More Heroes iskivät todella lujaa, joten odotan äärimmäisen suurella mielenkiinnolla tätä.

Päähenkilö muistutti aika tavalla No More Heroesin Henryä.

Käyttäjän Nesveri kuva
Nesveri

Tätä on odotettu. Mainetta ja kunniaa niille, joille päähenkilön nimi vaikuttaa tutulta...

Käyttäjän Pate kuva
Pate

Pitää sitten hankkia, kun pidin kerran Lollipop Chainsawistakin ja näyttihän tuokin aika hyvältä.