
2K syksyllä julkaistavasta Mafia: Definitive Edition -uusioversiosta on julkaistu vajaan viidentoista minuutin edestä uutta pelikuvaa.
Videolla nähdään alkuun hieman esittelyä pelin uudesta ulkoasusta ja sen teosta, vilautellaan parannettuja efektejä sekä vertaillaan lopputulosta alkuperäiseen versioon. Jälkimmäinen puolisko siunataan puolestaan eräälle puolenvälin ikoniselle tehtävälle, jossa Tommy Angelo matkaa maatilalle hoitamaan Salierin perheen bisneksiä.
Pelin julkaisupäivää siirrettiin hiljattain Covid-19:stä johtuen.
Mafia: Definitive Edition julkaistaan pc:lle, PlayStation 4:lle, Xbox Onelle ja Stadialle 25. syyskuuta.
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.
























Kommentit
Näyttää hienolta. Hyvä kun saadan pitkästä aikaa 30-luvulle sijoittuva avoimen maailman peli.
Näyttää kyllä lupaavalta, täytyy toivoa parasta ja pelätä (jotain?) pahinta.
Toiminta näyttää pahalta. Liian modernia ja nopeatempoista liikettä. Alkuperäisen toiminta mielyttää paljon enemmän. Ei siinä alkuperäisen toiminnassa oikein vikaa ollutkaan ja olis voinut nää ottaa opiksensa siittä. Ei kaikkien pelien tartte olla cover shootereita.
Taidan vasta hommata alennusmyynneistä, kun ovat menneet pilaamaan toiminnan.
Ei kannata odottaa mitään GTA kokemusta silti
Peli onkin remake joten tietysti se on moderni eikä remaster jota on vain vähän paranneltu
Odotin tappelun olevan suht hidastempoista niinkuin alkuperäisess mutta sen sijaan saammekin mafia 3 reskinin.
Nätti kuin sika pienenä hienolta näyttää.
Miten tuo on muka nopeampaa
Toivottavasti saadaan vielä kaupunki gameplayta ennen julkaisua.
Alkuperäisessä kaupunki oli vain kulissi jossa ei tainnut olla mitään sen ihmempää tekemistä
En katso videota koska en halua mutta jos remake on yhtään kuin alkuperäinen niin sitten siinä ei ole avointa maailmaa vaan peli on tiukasti kiinni tarinassa ja siitä ei oikein voi poiketa.
Ja joo kaupunki on vain pelkkä kulissi jossa ei ole yhtikäs mitään. Bensa asemalla voi käydä tankkaamassa ja jos free ride on remakessa niin sitten voi taksilla ajeluttaa ihmisiä.