Tämän päivän parhaat pilat / Uutiset / pelaaja.fi

Tämän päivän parhaat pilat

1.04.2010 // Kirjoittanut: Eemeli Rekunen
28

Huhtikuun 1. päivä! Sehän tarkoittaa vain yhtä asiaa. Älä usko mihinkään mitä luet, kuulet tai näet, sillä se voi olla pilaa.

  • Pelimaailmassakin syötettiin tänään pajun köyttä oikein kunnolla. Fileplanet palvelu tarjoaa pelaajille Duke Nukem Foreverin demoa. Tiedosto on nimetty osuvasti: AprilFools.zip.
  • Pelit-lehden mukaan Alan Wake -kehittäjä Remedy työskentelee nyt Täällä pohjantähden alla -videopelin parissa. KonsoliFIN taas ilmoittaa siirtyvänsä ennakkomoderointiin siistiäkseen väärät mielipiteet foorumeiltaan.
  • Digital Lifen mukaan Hustler-lehti työstää PlayStation 3:lle aikuisille suunnattua peliä, joka käyttää PlayStation Move -ohjainta.
  • Kojima Productions ja Ubisoft Montreal lyöttäytyvät jälleen yhteen aprillipilansa kanssa. Kuinka Metal Gear Solid ja Assassin's Creed tällä kertaa kohtaavat, voi katsastaa täältä. Onko vitsissä tälläkin kertaa totuuden siemen?
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän FEAR kuva
FEAR

No hauska juttu ei siinä mitään.

Käyttäjän psaijai kuva
psaijai

mahtis video toi MGS AC :D

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Eli siis tuo on oikeasti siis tehty tuohon Peace Walkeriin. Eli joku noista siis voi olla oikeasti pelissä. :D edes extrana

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

hustler+ps3+move=king idea
myis ainaki ;)

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

joo tuo hustlerin tekemä videopeli ois kyllä pro.

Käyttäjän Darth Henkka kuva
Darth Henkka

Seksi myy.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Hyva video :D nerokasta

Käyttäjän Portable kuva
Portable

Täällä pohjantähti videopeli :D Mass Effect tyylistä hahmonkehitystä ja puhumista sekä räiskintää sisällisodan melskeessä varmasti.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

KonsoliFIN taas ilmoittaa siirtyvänsä ennakkomoderointiin siistiäkseen väärät mielipiteet foorumeiltaan.

no eräät konsolifin moderaattorit sai vähän enemmän valtaa ja nykyään ne hallitsee sielä nazien tavoin ja kaikki erillä lailla käyttäytyvät bannataan

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Mikäs tän päiväisistä uutisista on pelaaja-lehden pila?