
Sonyn PSP-taskukonsolin saa Suomessa halvimmillaan jo 99 euron hintaan. Se on jo liki 200 euroa halvempi hinta kuin reilut puolitoista vuotta sitten laitteen julkaisussa.
Tarkkasilmäisen lukijamme lähettämä kuvatodiste osoittaa, että vaikka PSP-käsikonsolin hinta Suomessa ei laskenut virallisen hinnanpudotuksen yhteydessä, kauppiaat ovat itse valmiita alentamaan laitteen hintaa entisestään. Kiitokset Hannulle kuvasta - postissa saat kiitoksena PSP-pelin.
Pelaajalehti.comin uutistiimille voi lähettää sähköpostilla kotimaisia uutisvinkkejä osoitteeseen toimitus ät pelaajalehti.com.
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
Kohtuu halpa jo.
No on kyllä jo halpa. Taitaa olla todella halpa maailmanlaajuisestikin verrattuna ainakin suhteutettuna normaaliin suomen hintatasoon. Voisi harkita ostamistakin. Löytyyhän tuolle joitain ihan kiinnostavia pelejä. Esteenä taitaa hinnan sijaan tosin olla aika. Ei meinaa aika nyttenkään riittää kaikkiin peleihin.
Verkkokauppa.comin avajaisissa Pirkkalassa tuon sai joku puoli vuotta sitten hintaan 90 jotain.
No avajaisissa saa vaikka mitä mihin hintaan - mut nyt PSP on noin halpa jo muutenkin kaupassa niin se kertoo ettei kovin moni sitä ole ostanut 300 eurolla julkaisuaikaan.
No huh, ehkä olisi aika jo harkita laitteen ostamista.
Mistähän kaupasta noin halvalla saa?
DS:kin taitaa maksaa enemmän.
kaveri sai psp 99e tuolt verkkokauppa.comin jostain alennus jututsta... minkä hintane DS muute on...
Olisipa DS saman hintainen... Sen verran parempi konsoli sekin on.
Kyllä tuo joku kampanjatarjous on varmaan ollut ja rajoitettu määrä
http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/47004
vaikka nintendo pelaaja olenkin on tuo kyllä niin halpa että saattaa mennä harkintaan