Unreal tekee paluun? / Uutiset / pelaaja.fi

Unreal tekee paluun?

23.10.2009 // Kirjoittanut: Eemeli Rekunen
27

Unreal on ehkä tekemässä paluuta. Epic Gamesin jo netistä poistettu teaser-saitti vihjaili: "It's Unreal! And it's almost here."

Vielä ei ole varmaa onko Epic Games paljastamassa uuden Unreal-pelin, mutta koska Unreal Enginen seuraavan version on kerrottu olevan ajankohtainen vasta seuraavassa konsolisukupolvessa, arvelut painuvat suurimmilta osin uuden Unreal-pelin puolelle.

Edellinen Unreal-peli, Unreal Tournament 3, ei ollut suuri kaupallinen menestys. Ilmeisesti Epicillä riittää kuitenkin vielä luottoa pelisarjaa kohtaan.

Lähde: Eurogamer

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

jaaha...Ei kiitos

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Saa nähä. Itselläni on kyllä hyviä muistoja aikaisenmista unrealeista. Niitä on tullut hakattu monia satoja tunteja =).

Käyttäjän Pilipali kuva
Pilipali

Hyvä sinkohippa maistuu aina!

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

unreal 1&2 on tullu tahkottua läpi ja ihan kelpo räiskintää molemmat. ois hienoa jos tulis kolmaski

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Unreal2 ei ollut paskempi peli kyllä aikanaan. Ostan kyllä, mikäli kolmososa tulee.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Nykyään tulee sen verran nimekkäitä, että laadukkaita casual-fps-räiskintöjä ettei varmaankaan uusimpien pelaajien sydämistä sijaa tälle löytyisi...

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Japanin konsolimyynti ajalta 12. - 18.10.09:

1. DSi (49 145, ed.vko 50 144)
2. PSP (33 508, ed.vko 40 100)
3. PS3 (30 231, ed.vko 30 896)
4. Wii (29 965, ed.vko 30 741)
5. X360 (3 662, ed.vko 3 326)
6. DSL (2 590, ed.vko 5 454)
7. PS2 (2 109, ed.vko 2 133)

Käyttäjän petrijuh kuva
petrijuh

On tullut katseltua " Yyber" pelaajien rulettamista YouTubelta. Näytti toiminnalliselta meiningiltä.Muistaakseni peli oli vain multina. Viisaammat tietäköön enemmän.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

nimenomaan, halutaan jatkoa alkuperäiselle Unrealille, ei niille tournament pätkille, vaikka kelepo viihdettä neki ovat :)

Käyttäjän Jaajo kuva
Jaajo

Kaikista fps peleistä ehkä juuri unrealtournamenttiä tullu tahkottua eniten. Jos kyseessä olisi todella uusi lisäys UT sarjaan ,olisi tämä paras peliuutinen (yllätys) vähään aikaa..