USA:n armeijan sotilaille oma Medal of Honor -erikoispainos / Uutiset / pelaaja.fi

USA:n armeijan sotilaille oma Medal of Honor -erikoispainos

14.06.2012 // Kirjoittanut: Panu Saarenoja
3

Electronic Arts on ilmoittanut julkaisevansa Medal of Honor: Warfighterista hieman erilaisemman erikoisversion. Medal of Honor: Warfighter Military Edition -nimellä kulkevaa pakettia myydään alustavasti vain Yhdysvaltain armeijan entiselle ja nykyiselle henkilöstölle.

Military Edition ahtaa sisäänsä sekä pelin perinteisen erikoisversion, että vielä hieman ylimääräistä avattavaa pelisisältöä. Sitä myy GovX-erikoisverkkokauppa, joka palvelee vain armeijan jäseniä, erinäisiä viranomaisia ja näiden perheitä.

Erikoisversio on osa EA:n Project HONOR -ohjelmaa. Sen avulla pyritään kunnioittamaan kaatuneita veteraaneja ja näiden perheitä erilaisin tempauksin. EA on Military Editionin ohessa tehnyt myös muun muassa sopimuksen myyntiin suunnatuista Medal of Honor -aiheisista varusteista, joiden tuotto annetaan hyväntekeväisyyteen.

Myös projektia tukevien armeijavarustevalmistajien tuotteita on mallinnettu osaksi Medal of Honor: Warfighter -peliä.

Warfighter saapuu sekä PlayStation 3:lle, Xbox 360:lle että pc:lle lokakuun 26. päivä.

Lähde: Electronic Arts

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Barrakuda kuva
Barrakuda

Vaikka on markkinointikikka niin onhan tuo silti ihan hyvää kunnioitusta, jos hyväntekeväisyyteen rahaa menee

Käyttäjän Gta IV kuva
Gta IV

tosi hyvä juttu! muut saisi ottaa mallia EA:lta tässä asiassa!

Käyttäjän vsts kuva
vsts
Lainaus käyttäjältä Gta IV

tosi hyvä juttu! muut saisi ottaa mallia EA:lta tässä asiassa!

Painottaen sanoja "tässä asiassa." Hieno homma että veteraaneja kunnioitetaan. Muuten EA ei saakaan kuin risuja viimeaikaisista tempauksistaan.

Mahtaakohan Pertti Perusjantteri Suomesta saada millään tuota Military Edition versiota..?